Reklama

Pracownicy schroniska powierzają psa kobiecie, a później zdają sobie sprawę ze swojej fatalnej pomyłki

Niewidomy piesek. dog-angry
© Facebook Tierheim Nürnberg

Historia niewidomego i niesłyszącego psa obiegła już całe Niemcy. Wszyscy trzymają kciuki, by jego tragiczna historia miała szczęśliwe zakończenie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 27.03.2019, 11:37, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Flo to niezwykły pies, przypominający nieco owczarka australijskiego. Urodził się kilkanaście miesięcy temu i od początku nie ma łatwego życia. Jest niewidomy i niesłyszący. Kiedy miał dwa miesiące, ktoś zostawił go w kartonie przy kontenerze na śmieci.

Fatalny błąd schroniska

Piesek został przyjęty do schroniska w Norymberdze i niedługo potem pojawili się chętni, pragnący dać mu nowy dom. Pracownicy schroniska zdecydowali się powierzyć Flo pewnej kobiecie, która wydawała się idealną opiekunką dla pieska, wymagającego całkowicie bezwarunkowej miłości.

Ale to były tylko pozory. Okazało się, że kobieta miała już inne psy, które zostały jej odebrane, ponieważ skandalicznie je zaniedbywała. Co gorsza, pod "opieką"kobiety Flo został ranny wskutek wypadku samochodowego, a nowa właścicielka nie poddała go leczeniu. Jedna z łap pieska jest ciężko ranna.

Nowy dom dla Flo

Kiedy smutna prawda została odkryta, pracownicy schroniska poczuli się oszukani i zdecydowano o jak najszybszym odebraniu psa kobiecie. Obecnie schronisko szuka nowego domu dla Flo. Najlepszym dla niego opiekunem byłaby osoba, która ma doświadczenie w zajmowaniu się niewidomymi lub niesłyszącymi zwierzętami.

Mamy nadzieję, że Flo szybko znajdzie dom pełen miłości i będzie wiódł wspaniałe życie niczym bohaterka filmu „Kraina ciszy i ciemności” Wernera Herzoga.

 

Man kann den Mensch nur vor den Kopf schauen….“Welpe“ Flo´s bewegtes Schicksal Flo Tierrasse: Australien Shepherd...

Posted by Tierheim Nürnberg on Tuesday, March 19, 2019