Aktualności :

Reklama

W środku przyjęcia urodzinowego pies traci życie w strzelaninie, ratując swoją rodzinę

Bohaterski pies Zero dog-sad
© GoFundMe

10 marca w Houston w stanie Texas doszło do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tego dnia Laura Martinez organizowała przyjęcie urodzinowe dla swojej najmłodszej córki. Nie spodziewała się, że urodzinowa zabawa zamieni się w koszmar!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.03.2019, 06:11, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Włamanie i strzelanina

Dzień przed planowanym przyjęciem urodzinowym, nastolatek z sąsiedztwa obrabował dom Laury Martinez. Kobieta postanowiła odwiedzić rodziców złodzieja, wyjaśnić zaistiałą sytuację i odebrać skradzione rzeczy. Nikogo jednak nie zastała, więc zostawiła notatkę z prośbą o kontakt telefoniczny.

Następnego dnia, podczas przyjęcia urodzinowego córki Laury, 16-latek ponownie włamał się do domu kobiety, jednak tym razem z bronią, prawdopodobnie w akcie zemsty. Bez zastanowienia, nastolatek zaczął strzelać do domowników. Początkowo, napastnik kilkakrotnie celował w stronę najstarszego syna Laury.

Chcąc obronić swoją rodzinę, heroiczny pies, o imieniu Zero, skoczył na napastnika, zanim ten zdążył wycelować w córkę kobiety. Pies został ranny, mimo to próbował interweniować po raz drugi. Niestety, pies został kolejny raz postrzelony, tym razem śmiertelnie.

Tragiczny bilans

W wyniku strzelaniny Laura została ranna w nogę, jej syn Taylor i starsza córka Valori również zostali postrzeleni. Rodzina Laury żyje w ciągłym stresie, ponieważ napastnik nie został jeszcze aresztowany.

Rodzina Martinez planuje zorganizować bohaterskiemu czworonogowi ceremonię pogrzebową, aby w ten symboliczny sposób podziękować mu za jego odwagę, oddanie i poświęcenie.

 

Źródło: GoFundMe