Reklama

Niewidomy golden retriever odzyskał radość życia dzięki młodszemu przyjacielowi

niewidomy pies i szczeniak dog-happy
© Instagram @charlieandmav

Charlie jest już dojrzałym psem - ma 11 lat. Ale to właśnie teraz jego serce jest przepełnione miłością i radością

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 10.10.2019, 14:08

Kilka lat temu Charlie stał się niewidomy z powodu jaskry. Jego świat bardzo się zmienił. Chociaż wydawało się, że pies dobrze sobie radzi, to jednak stał się powolny i mniej aktywny. Dopiero niedawno energia powróciła do niego!

Stało się to za sprawą psiego towarzysza. Właściciele Charliego, państwo Stipe, postanowili znaleźć dla niego przyjaciela. Dlatego w ich domu pojawił się szczeniak o imieniu Maverick. Dzięki jego obecności Charlie stał się znacznie szczęśliwszy.

Psy państwa Stipe błyskawicznie stały się nierozłączne. Energia i entuzjazm szczeniaka okazały się zaraźliwe – Charlie odzyskał siły i znów jest radosny.

Zanim szczeniak pojawił się w domu, Charlie w ogóle nie był zainteresowany zabawkami, które przynosili mu właściciele. Teraz czworonogi chętnie spędzają czas na wspólnej zabawie.

Maverick zdaje się świetnie rozumieć swojego starszego towarzysza. Zachowuje się tak, by pomóc niewidomemu psu w codziennym życiu. Dzięki temu Charlie mniej odczuwa ograniczenia związane z utratą wzroku.

- Maverick wie, że Charlie jest inny i potrzebuje specjalnego traktowania. Zabawki umieszcza przed sobą, tak by Charlie mógł je znaleźć. A kiedy razem idą, pilnuje, żeby starszy pies podążał za nim – mówi pani Stipe.

Młody psiak często też kładzie się koło Charliego, by ten nie czuł się samotny. Wydaje się, że bardzo różne temperamenty czworonogów w ogóle nie przeszkadzają im we wzajemnej przyjaźni. Państwo Stipe’owie twierdzą, że ich pupile tworzą idealne połączenie.

Nic nie pozwoli cofnąć czasu, a Charlie nie odzyska wzroku. Jeszcze kilka miesięcy temu jego właściciele obawiali się, że wkrótce go stracą. Jednak dzięki towarzystwu młodszego przyjaciela stary pies znów jest szczęśliwy i ma siły do życia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Charlie And Maverick (@charlieandmav) on