Aktualności :

Reklama

Pięciokrotnie porzucony głuchy piesek nauczył się porozumiewać językiem migowym

Ivor głuchy pies dog-happy
© Facebook @IvorDeafDog

Ivor, uroczy zaledwie dziesięciomiesięczny głuchy piesek, zanim trafił do rodziny, która pokochała go bezwarunkowo, został porzucony pięć razy. Poprzedni właściciele oczarowani czworonogiem, nie zdawali sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 28.03.2019, 14:33, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Decyzja o przyjęciu pod swój dach niepełnosprawnego psa musi być bardzo dobrze przemyślana. Niestety poprzedni opiekunowie Ivora zupełnie nie byli tego świadomi! Futrzak przechodził z rąk do rąk! Porzucony 5 razy pies, nabawił się niemałej traumy. 

Ivor potrzebował u swego boku osoby, która będzie cierpliwa i okaże mu wiele życzliwości. Na szczęście, czworonóg został zaadoptowany przez Ellie Bromilow. Nowa pani nie tylko otoczyła psa troską i miłością, ale pokazała mu jak komunikować się ze światem zewnętrznym.

Kobieta jest wolontariuszką największej w Wielkiej Brytanii organizacji charytatywnej działającej na rzecz zwierząt, RSCPA. Tam uczy swoich futrzanych podopiecznych języka migowego.

Wolontariusze schroniska nauczyli już psa kilku komend : “siad” i "do mnie". Dzięki swojej nowej właścicielce Ivor zna też takie polecenia jak: "leżeć", "zostań", "skacz", a nawet "obrót"!

Pies ma wyjątkowo dobrze rozwinięte inne zmysły, przede wszystkim węch. Ivor uwielbia zabawy z rozpoznawaniem zapachów, które pobudzają czworonoga intelektualnie.

Ellie przyznaje, że choć jej pupil nie słyszy, mimo to bardzo często z nim rozmawia. Pod nadzorem wykwalifikowanego personelu i w towarzystwie kochającej właścicielki Ivor odzyskuje radość życia!

 

Hope you all had a lovely Christmas and treated your hard working doggies with lots of treats! We work hard all year...

Posted by Ivor the Deaf Dog's Fun Page on Saturday, December 29, 2018
 

Had a busy afternoon supervising Ellie while she spruced up the back garden. Had to move a few times as the pesky mower needed to go where I was sunlounging....

Posted by Ivor the Deaf Dog's Fun Page on Thursday, April 19, 2018
 

Little tip for fellow doggies out there.... if you sit directly between your hooman and the TV you get more treats....

Posted by Ivor the Deaf Dog's Fun Page on Tuesday, October 9, 2018