Reklama

Ivor głuchy pies
zobacz informacje o obrazie
© Facebook @IvorDeafDog

Ten głuchy piesek nauczył się porozumiewać językiem migowym (video)

Przez Marcelina Smugowska Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Ivor to uroczy piesek, jednak urodził się głuchy. Zanim trafił do rodziny, która pokochała go bezwarunkowo, został porzucony aż pięć razy.

Decyzja o przyjęciu pod swój dach niepełnosprawnego psa musi być bardzo dobrze przemyślana. Niestety poprzedni opiekunowie Ivora zupełnie nie byli tego świadomi! Futrzak przechodził z rąk do rąk! Porzucony 5 razy pies, nabawił się niemałej traumy. 

Ivor potrzebował u swego boku osoby, która będzie cierpliwa i okaże mu wiele życzliwości. Na szczęście, czworonóg został zaadoptowany przez Ellie Bromilow. Nowa pani nie tylko otoczyła psa troską i miłością, ale pokazała mu jak komunikować się ze światem zewnętrznym.

Do sześciu razy sztuka

Kobieta jest wolontariuszką największej w Wielkiej Brytanii organizacji charytatywnej działającej na rzecz zwierząt, RSCPA. Tam uczy swoich futrzanych podopiecznych języka migowego.

Wolontariusze schroniska nauczyli już psa kilku komend : “siad” i "do mnie". Dzięki swojej nowej właścicielce Ivor zna też takie polecenia jak: "leżeć", "zostań", "skacz", a nawet "obrót"!

Pies ma wyjątkowo dobrze rozwinięte inne zmysły, przede wszystkim węch. Ivor uwielbia zabawy z rozpoznawaniem zapachów, które pobudzają czworonoga intelektualnie.

Ellie przyznaje, że choć jej pupil nie słyszy, mimo to bardzo często z nim rozmawia. Pod nadzorem wykwalifikowanego personelu i w towarzystwie kochającej właścicielki Ivor odzyskał w końcu radość życia!

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarzy na temat 1