Reklama

Co robi kot, kiedy śpimy? Ten opiekun postanowił to sprawdzić - efekt was zaskoczy!

Kot buszujący w nocy. cat-wow
© Facebook @Lomphonten Lomphontan

Powszechnie wiadomo, że koty często uaktywniają się nocą. Ale żeby aż tak?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 27.05.2021, 14:23

Pewien mieszkaniec Tajlandii, który na Facebooku widnieje pod nazwą Lomphonten Lomphontan zamieścił na swoim koncie całą galerię zdjęć ze swoim burym kotem Achim. Zdjęcia to właściwie fotosy z… zamontowanej w domu ukrytej kamery!

Ludzie śpią, koty harcują?

Koty są zwierzętami nocnymi, wtedy to jedzą i polują, a domowe futrzaki również poświęcają się zabawie.

Mężczyzna z Tajlandii postanowił sprawdzić, co jego mruczek robi, kiedy wszyscy śpią. Okazało się, że ulubioną nocną aktywnością Achiego jest rozkładanie się jak płaszczka na swoim opiekunie. Na wielu zdjęciach widać go rozłożonego na szyi i twarzy Lomphontena.

Gest miłości

Można by mniemać, że Achi chce udusić swoim mięciutkim ciałkiem człowieka. Mężczyzna jednak nie wysnuwa tak daleko idących wniosków i stwierdza, że kot po prostu w ten sposób wyraża swoją miłość.

- To zabawne, ale każdy filmik nagrany nocą ukazywał to samo. Ja kładę się spać, a Achi kładzie się na mojej klatce piersiowej, a następnie dotyka łapą mojej twarzy. W ten sposób upewnia się, czy aby na pewno śpię. Później się do mnie przytula. – pisze mężczyzna.

Może za dnia Achi wstydzi się pokazywać swoją czułość wobec opiekuna?

- Prawie dusił mnie miłością. Achi zawsze był kochanym zwierzakiem, ale największą miłość okazuje mi, gdy śpię. To urocze. – dodaje Lomphonten.

A wasze koty jakie mają nocne rytuały?

Źródło: thedodo.com