Aktualności :

Reklama

Co robi husky, kiedy zgubi się w lesie? Tego się nie spodziewacie

Husky w lesie. dog-wow
© Facebook @RachelHowatt

Pies urywa się ze smyczy i biegnie jak oszalały przed siebie. Jaki psi opiekun tego nie zna? Kiedy tracimy go z oczu i znika na kilka godzin, co wtedy robi? Jest wystraszony, zagubiony, głodny? A może odgrywa rolę jak z disnejowskiej bajki?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.03.2019, 20:49, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Feralne spacery i szczęśliwe powroty

Pod koniec grudnia zeszłego roku Rachel Howatt zabrała Kodę – swoją przeuroczą suczkę husky do lasu blisko jej domu w Manitobie w kanadyjskim Ontario. Jak zawsze wypuściła pieska ze smyczy, żeby mógł nacieszyć się spacerem. Howatt nie spodziewała się, że Koda, która tyle razy była już w tej okolicy, po prostu ucieknie i zniknie bez śladu. Kobieta spędziła wiele czasu na poszukiwaniu ukochanego psa. Bezskutecznie. Po kilku dniach, ku zdziwieniu wszystkich, Koda wróciła do domu, jakby nigdy nic.

Nieprawdopodobna przyjaźń

Po jakimś czasie Howatt przypomniała sobie, że jej sąsiad ma w lesie zamontowaną kamerę śladową. Postanowiła z nim porozmawiać, ciekawa, czy na filmie nagrała się Koda. I rzeczywiście: pies został uchwycony na kamerze, ale nie był sam. Towarzyszył mu nmowy kolega – jelonek.

- To było coś! Na podstawie czasu, przez jaki widać zwierzęta na kamerze, wnioskuję, że Koda spędziła z jeleniem ponad 12 godzin. Jest też zdjęcie, na którym widać, że przez chwilę towarzyszyły im dwa koziołki. – powiedziała Howatt dla The Dodo.

Opiekuńcze zwierzęta leśne

Spotkanie Kody z jeleniem to wcale nie precedens. Jelenie są znane z tego, że „przygarniają” zabłąkane w lesie inne zwierzęta, nie tylko psy, ale także koty i krowy. I traktują je jak swoje.

Howatt ma nadzieję, że Koda nie będzie już uciekać, a z drugiej strony nie ma złudzeń, że teraz może być to niemożliwe.

- Husky to wolne duchy. Nie jestem zaskoczona, że Koda chciała nawiązać nowe przyjaźnie. Może suczka wyruszy znowu do lasu, by spotkać się z jej nowym przyjacielem? – dodaje Howatt.

Mamy nadzieję, że Koda zdecyduje się nawiązać mniej stresujące jej opiekunkę przyjaźnie, na przykład z sąsiadującymi kotami ;)

 

Remember when I posted that Koda our little renegade husky was missing around Christmas time for a number of days? I...

Posted by Rachel Howatt on Friday, March 1, 2019