Reklama

Co czeka te sędziwe psy? Na szczęście ktoś o nich myśli!

Sędziwe psy dog-happy
© Instagram @The Mr. Mo Project

Utrata ukochanego czworonoga sprawiła, że Mariesa i Chris Hughes zdali sobie sprawę z faktu, że psy w sędziwym wieku nie mają szans na adopcję. Dlatego założyli fundację Mr. Mo Project.  Czym zajmuje się fundacja?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 03.04.2019, 15:47, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Mariesa i Chris bardzo mocno przeżyli śmierć swojego pitbulla Mojżesza, który zmarł na nowotwór rdzenia kręgowego, zaledwie po dwóch latach od jego adopcji. Para nie pozostała jednak bezczynna i podjęła inicjatywę

Bazując na własnych doświadczeniach, Mariesa i Chris zauważyli, że bardzo wysokie koszty leczenia czworonogów skutecznie zniechęcają wielu ludzi do adopcji sędziwych psów. Przez to starsze czworonogi są zaniedbywane i żyją w trudnych warunkach w przepełnionych schroniskach.

Świadomi tej sytuacji, Mariesa i Chris, zaproponowali genialne w swej prostocie rozwiązanie. Stworzyli organizację non-profit Mr. Mo Project, która zbiera datki na pokrycie leczenia starszych psów. Celem fundacji jest zachęcenie do adopcji psów-seniorów.

W ramach projektu nawiązano współpracę ze sklepami zoologicznymi, producentami akcesoriów dla zwierząt domowych i weterynarzami, którzy oferują rabaty na swoje produkty i usługi dla każdego psa, który został zaadoptowany w ramach Mr. Mo. Project.

Organizacja może już pochwalić się niemałym sukcesem. Od początku działalności ponad 100 czworonogów w sędziwym wieku znalazło nowych kochających właścicieli. Oby tak dalej!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Mr. Mo Project (@mrmoproject) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Mr. Mo Project (@mrmoproject) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Mr. Mo Project (@mrmoproject) on