Reklama

Mężczyzna oddaje kota do schroniska. Wytłumaczenie, które podaje wolontariuszom nie mieści się w głowie!

Czarny kot. cat-sad © Facebook @TierheimSolingen

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie oddają swoje zwierzęta do schroniska, niektóre są bardziej zasadne, inne mniej. Tłumaczenie tego mężczyzny nie mieści się w głowie!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jakis czas temu do schroniska w Solingen w Nadrenii Północnej-Westfalii trafił kruczoczarny kocur Tom. Kot nie był bezdomny, jego właściciel nie umarł, więc co się stało?

Otóż po 15 latach wspólnego, szczęśliwego życia właściciel Toma poznał nową partnerkę, która nie lubi kotów. Opiekun musiał wybierać pomiędzy nową miłością a wieloletnim, bliskim, mruczącym przyjacielem. Zdecydował, że Tom musi odejść. I to natychmiast!

Tom jest już starszym kotem i nie jest w najlepszym stanie. Ma zaburzenia tarczycy i potrzebuje leków. W nowym środowisku, jakim jest schronisko, czuł się nieswojo, był przestraszony i tak naprawdę nie wiedział, dlaczego całe jego dotychczasowe życie zostało zrujnowane.

Oficjalna krytyka

Schronisko w Solingen nie kryło zażenowania nieodpowiedzialnym właścicielem i skrytykowało jego egoistyczną postawę w poście na Facebooku. Wywołało to falę oburzenia wśród internautów.

- Po raz kolejny jesteśmy poruszeni tego typu ludzkim błędem. Zwierzę jest istotą czującą, nie jest rzeczą, którą można wyrzucić po latach. Niestety, w naszym gatunku wciąż jest wiele osób, które interesują się tylko sobą i własnym szczęściem – czytamy na fanpage’u schroniska.

Dobra wiadomość

Na szczęście kot senior szybko trafił do nowego, kochającego domu. Życzymy mu co najmniej kolejnych 15 lat w szczęśliwym domu!

Pamiętajmy, że kiedy przyjmujemy zwierzę do swojej rodziny, to na zawsze. Czworonogi przeżywają rozstania nawet bardziej niż ludzie. Podejmujmy odpowiedzialne decyzje, choć te nie zawsze będą proste.

 

Update 03.04.2019 ❤ Tom hat ein tolles Zuhause bei ganz lieben Menschen gefunden ❤? Wir möchten uns ganz herzlich bei...

Posted by Tierheim Solingen on Monday, March 25, 2019
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz