Aktualności :

Reklama

Co wspólnego mają Myszka Mickey i ten piesek?

Biały pies. dog-wow
© Instagram @marupgoma_c

Madagaskar, Gdzie jest Nemo?, Epoka lodowcowa – postaci z bajek animowanych często wyglądają jak istniejące zwierzęta. Ale czy widzieliście kiedykolwiek psa, który upodobnił się do filmowego bohatera?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 08.04.2019, 13:40, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Poznajcie Gomę!

Goma to po japońsku sezam. Piesek o tym imieniu to pięcioletnia suczka rasy mieszanej papillona z maltańczykiem, mieszkająca w Tokio. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 100 tysięcy osób. Skąd tak duża popularność?

Wszystko przez te okrągłe, duże uszy! Ten przesłodki piesek wygląda jak koala albo co najmniej Myszka Miki. Co prawda, krzyżówki papillona z maltańczykiem są dość popularne, ale taki efekt pojawia się tylko u jednego na sto psów!

Te uszy pokochał cały świat

Suczka jest ogromnie popularna nie tylko na Instagramie, gdzie występuje pod nazwą marupgoma_c. Pies często pojawia się w japońskiej telewizji, a ostatnio zagościł też na łamach koreańskiej edycji magazynu „Vogue”. Kiedy Goma stała się znana także w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie okrzyknęli ją „Mickey Mouse Dog”, co znaczy Piesek Myszka Miki. Dzięki swojej popularności, suczka dostaje wiele prezentów z całego świata: od kocich przysmaków po rozmaite zabawki.

Ciekawe, czy Goma nie ma już tej popularności powyżej uszu? ;)