Reklama

Pies obserwuje swoich właścicieli nocą - powód jest bardzo smutny (VIDEO)

Pies, który nie śpi. dog-sad
© YouTube @Terrifive

Opiekunowie psa wziętego ze schroniska zauważyli, że pupil co noc obserwuje ich, gdy śpią. Kiedy znajdują wyjaśnienie, brak im słów.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 09.04.2019, 12:34, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Pewna rodzina zdecydowała, że chce zaadoptować psa. W schronisku poznali uroczego goldena retrievera i postanowili wziąć go do domu. Przeprowadzka wydawała się udana, a piesek wyglądał jakby podobało mu się nowe życie. Jednak był jeden szkopuł…

Pies, który nigdy nie śpi

Każdej nocy, kiedy opiekunowie idą spać, pies stoi w drzwiach sypialni i ich obserwuje. Najdziwniejsze jest to, że pies stoi w tej samej pozycji, kiedy zasypiają i kiedy się budzą. Właściciele zmartwieni tym niepokojącym zachowaniem, postanowili zabrać czworonoga do weterynarza.

Smutne wyjaśnienie

Weterynarz uznał, że ze zdrowiem zwierzaka wszystko jest w porządku, więc opiekunowie uznali, że wybiorą się do schroniska, by dowiedzieć się czegoś więcej o psiej przeszłości. Opowieść, jaką tam usłyszeli, była bardzo smutna. Okazało się, że poprzedni właściciel, zanim zawiózł psa do schroniska, odurzył go. Kiedy zwierzak się ocknął, zauważył, że jest porzucony w zupełnie innym środowisku. Od tamtego czasu, pies prawie w ogóle nie śpi, prawdopodonie bojąc się, że historia się powtórzy.

Pokonać traumę

Rodzina zdecydowała, że musi w jakiś sposób pokonać psią traumę i przekonać nowego członka rodziny, że nie zostanie porzucony. Wpadli na pomysł, by urządzić mu legowisku tuż obok ich łózka. Po kilka dniach zdarzył się cud i piesek w końcu zasnął.

Zwierzaki, które bierzemy ze schroniska, często mają bagaż trudnych doświadczeń albo przeżywają jakąś traumę. Bądźmy dla nich wyrozumiali.