Reklama

Zaginięcie szczeniaka: nikt nie wpadłby na to, kto jest porywaczem!

Ranna suczka Latte dog-wow
© Facebook @Foothills Animal Rescue

Do zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku w Arizonie, w Stanach Zjednoczonych. 12-tygodniowa suczka Latte została wypuszczona przez właścicielkę na dwór wraz z pozostałymi dwoma szczeniakami. Kiedy po pewnym czasie właścicielka zawołała pieski, wróciły tylko dwa z nich. Co się stało z Latte?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 08.04.2019, 09:50, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Tajemnicze zaginięcie

O zdarzeniu poinformowała na swoim Facebooku fundacja zajmująca się bezdomnymi zwierzętami Foothills Animal Rescue, której suczka jest podopieczną. Latte, z trzema innymi szczeniakami, została wyprowadzona na nocny spacer przez swoją opiekunkę Bonnie Ziegler. Futrzaki przebywały u tymczasowej opiekunki do czasu znalezienia rodziny, która mogłaby je adoptować.

Kobieta zapewniała, że szczeniaki były pod jej troskliwą opieką. Wystarczyła krótka chwila nieuwagi, aby Latte zniknęła jej z pola widzenia. W tym czasie suczkę miała porwać sowa! Następne godziny upłynęły na intensywnym poszukiwaniu zaginionego szczeniaka.

Wiadomość o zaginięciu czworonoga została też dodana w aplikacji mobilnej służącej do przekazywania lokalnych ogłoszeń. W końcu, 12 godzin po zniknięciu, Latte odnaleźli golfiści na pobliskim polu Troon Golf Club. Dzięki informacji z aplikacji udało się szybko zwrócić suczkę jej tymczasowej opiekunce.

Sowa zadała dotkliwe rany

W wyniku ataku suczka została dotkliwie ranna. Pazury drapieżnego ptaka zostawiły bolesne rany na czaszce i szyi szczeniaka. Fundacja wyceniła koszt leczenia weterynaryjnego na 4500 dolarów.

Niewiarygodna historia Latte obiegła media w USA. Latte wraz ze swoją opiekunką odwiedziła nawet kilka stacji telewizyjnych. Ta niespodziewana popularność sprawiła, że Foothills Animal Rescue szybko zebrało potrzebną kwotę na leczenie szczeniaka.

Dzięki nagłośnieniu sprawy, do fundacji wpłynęło więcej pieniędzy niż pierwotnie zakładano. Dodatkowe środki zostały przekazane na inne zwierzęta mieszkające w schronisku.