Reklama

Nietypowy wygląd kotka z tego miotu, wprawia wszystkich w osłupienie!

Kotek o dwóch twarzach cat-wow © Facebook @Jodi Waite

Jodi Waite wraz z rodziną od kilku tygodnia z niecierpliwością czekała na narodziny kociąt. Wreszcie nadszedł dzień rozwiązania, ich kotka Nala wydaje na świat sześć kociąt. Kiedy na świat przychodzi ostatni, siódmy kotek, państwo Waite przecierają oczy ze zdumienia!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 09.04.2019, 17:46, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Jedyne w swoim rodzaju narodziny

Początkowo poród przebiegał bez najmniejszych problemów. Na świat przyszło sześć zdrowych kociąt. Kiedy Nala zaczęła rodzić siódmego kotka, zaczęły się komplikacje, a bliskich Jodi ogarnęła panika. I to nie bez powodu!

Ostatni kotek urodził się z… dwoma głowami! Początkowo Jodi myślała, że ​​są to bliźniaki. Myliła się! Kotek został otoczony opieką, a jego karmienie odbywało się za pomocą strzykawki. Na pamiątkę tych niewiarygodnych narodzin, rodzina postanowiła nadać mu imię Miracle, czyli Cud.

Niestety, kotek przeżył jedynie trzy dni. Odszedł otoczony troską i bezwarunkową miłością.

Rzadka mutacja genetyczna

Jodi, zaintrygowana nietypowym wyglądem swojej kotki, zaczęła szukać informacji na ten temat. Odkryła, że Miracle miała bardzo rzadką mutację genetyczną.

Koty z tą chorobą nazywane są Janusami. Ma to związek z rzymskim bogiem Janusem, który w mitologii przestawiany jest z dwoma twarzami. Niektóre koty, mimo mutacji, mogą przeżyć nawet do 15 lat. Jednak większość z nich przedwcześnie umiera z powodu problemów zdrowotnych.

Jedno jest pewne, Jodi i jej rodzina nigdy nie zapomną, że w ich życiu wydarzył się prawdziwy Cud.

 

Hi everyone we would like to welcome our new addition to our family. Nala (Mumma) had 8 kittens on the 24th and we have...

Posted by Jodi Waite on Tuesday, March 26, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz