Aktualności :

Reklama

Skandaliczne imię psa wywało protesty! Szeryf podejmuje działanie

Pies Rommel dog-wow
© Twitter @LCSOAlerts ‏

Szeryf Lake County na Florydzie w Stanach Zjednoczonych (LSCO) ma nowego psa, czym pochwalił się na Twitterze w zeszły piątek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie budzące kontrowersje imię czworonoga. W Internecie zawrzało!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 09.04.2019, 08:32, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Działanie godne potępienia

Szeryf nieświadomy skandalu, który niebawem wybuchnie, umieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym wita w swoim biurze nowego psa rasy bloodhound.

"Poznajcie naszego nowo przybyłego psa gończego, 10-miesięcznego Rommla.” - czytamy w oficjalnym komunikacie biura szeryfa na Twitterze. “Pies wkrótce rozpocznie rygorystyczne szkolenie, które pozwoli wesprzeć naszą ekipę w lokalizowaniu osób zaginionych, uciekinierów i zbieraniu dowodów. Witaj na pokładzie, Rommel."

Imię psa, budzące skojarzenia z nazistowskim generałem Erwinem Rommlem, wywołało wśród użytkowników Twittera oburzenie.

Rommel, który wiernie służył Adolfowi Hitlerowi podczas II wojny światowej, był najmłodszym niemieckim feldmarszałkiem w armii III Rzeszy. Dowodził Afrika Korps, niemieckim korpusem ekspedycyjnym w Afryce. Kiedy w 1944 roku odkryto jego związek z planowanym zamachem na Hitlera, popełnił samobójstwo.

Szok i niedowierzanie

Wpis szeryfa wywoła falę krytyki. Internauci nie mogli uwierzyć, że szeryf dopuścił się takiego nietaktu.

"Naprawdę? Biedny szczeniak!" - pisał jeden z użytkowników Twittera. "Gratulacje, naznaczyliście nazistowskim piętnem tego niewinnego psa" - ironizował inny.

"Mój ojciec spędził część II wojny światowej walcząc z Rommlem i jego oddziałami w Afryce Północnej. Wstydźcie się!" - pisał kolejny internauta.

Wielu użytkowników, określiło sytuację jako "absurdalną" oraz nalegało, aby szeryf natychmiast zmienił imię czworonoga.

Tak też się stało. Pod wpływem nacisków, biuro szeryfa w oficjalnym komunikacie poinformowało o swojej decyzji .

"Chociaż nasz nowy pies gończy został nazwany na cześć pupila z dzieciństwa naszego tresera, to imię budzi skojarzenia z nazistowskim zbrodniarzem wojennym. Scout, witaj w LCSO!" - zatweetowało biuro szeryfa.

Ta niedorzeczna sytuacja pokazuje, że warto zastanowić się dwa razy, zanim nada się swojemu pupilowi imię.