Reklama

„Srebrny wolontariat” - wyjątkowa akcja bydgoskiego schroniska

Seniorzy w bydgoskim schronisku dog-cat-happy © Facebook @Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy organizuje wyjątkową akcję „Srebrny wolontariat”. Inicjatywa skierowana jest do osób starszych, które nie mogą już opiekować się własnymi zwierzętami, ale chcą pomóc czworonogom czekającym na adopcję.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

"Srebrny wolontariat" to akcja dedykowana seniorom, która ma na celu ich aktywizację poprzez kontakt ze zwierzętami. Projekt adresowany jest do osób po 60. roku życia, które nie mogą mieć w domu czworonoga albo już pożegnały ukochanego futrzaka i bardzo za nim tęsknią.

- Jeśli te osoby chciałyby jeszcze raz znać tego kociego czy psiego uczucia mogą do nas przyjechać, pobyć na terenie schroniska z pieskami, pójść na krótki spacer, pobawić się z kotami zabawkami - zachęca Izabella Szolginia, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. - Nasza propozycja ma w związku z tym poszukiwaniem miłości podtytuł: pora na miłość seniora!

Kontakt z przyjaznymi osobami stanowi ogromne wsparciem emocjonalne dla zwierząt, które czekają na nowy dom. Czworonogi przebywające w schroniskach odczuwają niedosyt kontaktów z ludźmi. W każdym schronisku, w którym działają zaangażowani, przeszkoleni wolontariusze, szansa zwierząt na adopcję wzrasta wielokrotnie.

"Srebrny wolontariat" przynosi  korzyści zarówno seniorom, jak i zwierzętom. Bydgoska placówka otwarta jest na współpracę z wolontariuszami w każdym wieku. Zainteresowanie osoby więcej informacji mogą znaleźć na oficjalnej stronie schroniska.

Mocno trzymamy kciuki za tego rodzaju akcje!

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz