Reklama

Odkrycie, którego dokonali podczas joggingu odebrało im mowę!

Ashley i Joshua ze szczeniakami dog-wow
© Facebook @Ashley Blake

W zeszłym tygodniu podczas joggingu w parku Frozen Head State in Wartburg w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, Ashley Blake i jej przyjaciel Joshua Scott usłyszeli dochodzące z oddali odgłosy. To, co zobaczyli wprawiło ich osłupienie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 14.04.2019, 08:56, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Wielka niespodzianka

Ashley i Joshua przygotowywali się do maratonu. W trakcie treningu ich uwagę przykuł niewielki hałas. Zaintrygowani postanowili sprawdzić, co się dzieje.

Najpierw dostrzegli jedynie ciemny cień. Kiedy dotarli na miejsce, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Odkryli miot pięciu szczeniaków porzuconych na uboczu drogi.

"W tym parku jest wiele dzikich zwierząt" - relacjonowała Ashley dla Runner’s World. "Zauważyliśmy, że coś się rusza, więc zrobiliśmy kilka kroków w tym kierunku, wtedy wykrzyknęłam: ‘O mój Boże, to są szczeniaki!’" 

Wyziębione i nieufne

Szczeniaki były wyziębione i wystraszone. Minęło trochę czasu zanim biegacze udzielili im pomocy. Kiedy czworonogi nabrały nieco odwagi, Ashley i Joshua wzięli je na ręce i ogrzali.

Początkowo maratończycy nie wiedzieli, co mają zrobić. Skontaktowali się ze strażnikiem parku, który powiedział, że przypadki porzucania psów niestety nie należą tutaj do rzadkości, ponieważ w pobliżu znajduje się autostrada i ludzie liczą, że ktoś znajdzie porzuconego przez nich zwierzaka.

Szczeniaki znalazły sie pod troskliwą opieką schroniska dla zwierząt w Oak Ridge w stanie Tennessee. Joshua, który bardzo przywiązał się do futrzaków, postanowił zaadoptować jednego z nich. Pozostałe szczenięta również znalazły nowy dom, w którym są bezpieczne i kochane.

 

4 beauties need homes, headed to shelter.

Posted by Ashley Blake on Saturday, March 10, 2018