Aktualności :

Reklama

Kociak odzyskuje wzrok. Jego pierwsze spotkanie z matką to wyciskacz łez (VIDEO)

Bura kotka. cat-happy
© Youtube @ Kritter Klub

Rudy Micio urodził się niewidomy. Lekarze postanowili wziąć go pod swoje skrzydła i zrobić wszystko, co w ich mocy, by go wyleczyć. Zobaczcie, czy im się to udało.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 16.04.2019, 14:04, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Kotka waleczna jak lwica

Z początku ratownikom było bardzo trudno zbliżyć się do kotka. Niewidomy maluch potrzebuje szczególnej uwagi i troski, dlatego jego mama broniła go jak lwica i była agresywna wobec każdego, kto ośmielił się zbliżyć do maleństwa.

Lekarze robią, co w ich mocy

W końcu ratownikom udało się podejść kocicę sposobem i zabrać jej dziecko do kliniki, aby przeanalizować jego stan zdrowia i ewentualne ścieżki leczenia. Po kilku dniach intensywnej opieki i zabiegów medycznych, zdarza się cud i kotek odzyskuje wzrok!

Zobaczyć świat po raz pierwszy

Kiedy maluszek wraca do domu i po raz pierwszy widzi swoją matkę, radości z powrotu do zdrowia nie ma końca. Kotka nie opuszcza go na krok - pielęgnuje, myje i dogląda malucha. Kotek zaś eksploruje teren i pewnie nie może się doczekać kociego łobuzowania wraz ze swoim rodzeństwem.

Badaj koci wzrok!

Koty, podobnie jak my, mogą cierpieć na różne choroby oczu. Nie lekceważmy tego i konsultujmy się z lekarzem weterynarii. Łzawienie oka, przekrwienie spojówki czy skurcz powiek – wszystko, co wygląda niepokojąco, może być symptomem poważnej choroby oczu, a nawet innych narządów.

Cieszymy się z powrotu kotka do zdrowia i życzymy wszystkim futrzakom sokolego wzroku!