Reklama

Kociak odzyskuje wzrok: jego pierwsze spotkanie z matką wzrusza do łez (VIDEO)

mały kotek cat-happy
© Shutterstock

Rudy Micio urodził się niewidomy, ale lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy, by go wyleczyć. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 13.10.2020, 11:04, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Ten mały bezdomny kotek przyszedł na świat w Japonii. Urodził się ze strupami na oczach, które powodowały, że nic widział. Trudno było mu dotrzeć do sutków swojej mamy, a potem do miseczki z jedzeniem.

Rodzina, u której na podwórku przyszedł na świat, wezwała pomoc. Z początku ratownikom było bardzo trudno zbliżyć się do kotka. Jego matka była nieufna i broniła malucha jak lwica.

Lekarze robią, co w ich mocy

W końcu ratownikom udało się podejść kocicę sposobem i zabrać jej dziecko do kliniki, aby przeanalizować jego stan zdrowia i ewentualne ścieżki leczenia. Po kilku dniach intensywnej opieki i zabiegów medycznych, zdarzył się cud i kotek odzyskał wzrok!

Zobaczyć świat po raz pierwszy

Kiedy maluszek wrócił do domu i po raz pierwszy zoabczył swoją matkę, radości z powrotu do zdrowia nie było końca. Kotka nie opuszczała go na krok - pielęgnowała, myła i doglądała malucha. Kotek zaś eksplorował teren i pewnie nie mógł się doczekać kociego łobuzowania wraz ze swoim rodzeństwem.

Badaj koci wzrok!

Koty, podobnie jak my, mogą cierpieć na różne choroby oczu. Nie lekceważmy tego i konsultujmy się z lekarzem weterynarii. Łzawienie oka, przekrwienie spojówki czy skurcz powiek – wszystko, co wygląda niepokojąco, może być symptomem poważnej choroby oczu, a nawet innych narządów.

Cieszymy się z powrotu kotka do zdrowia i życzymy wszystkim futrzakom sokolego wzroku!