Reklama

Historia tego psa zbulwersowała świat! Na tym jednak nie koniec

Snoop dog-happy
© RSPCA

Ten śliczny amstaff w przededniu Świąt Bożego Narodzenia został porzucony przez swojego właściciela w Staffordshire w Wielkiej Brytanii.  Nagranie, na którym widać, jak właściciel wyrzuca psa z samochodu i odjeżdza, a piesek biegnie za autem, obiegło świat. Co dziś dzieje się ze Snoopim?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 19.04.2019, 20:40, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Pies, o którym mówi świat

Na nagraniu z monitoringu widać, że pies próbuje wrócić do samochodu swojego pana. Bez skutku! Mężczyzna odjeżdża, nie oglądając się za siebie. Na szczęście pies, któremu nadano imię Snoop, szybko został znaleziony i przygarnięty przez dwie osoby o wielkim sercu. Futrzak był przerażony, samotny i zziębnięty.

Historia czworonoga zyskała ogólnoświatowy rozgłos za sprawą gwiazdy rapu, Snoop Dogga, która zadeklarował chęć adopcji porzuconego psiaka. Jednak zdaniem RSPCA, organizacji działającej na rzecz obrony zwierząt w Wielkiej Brytanii, znalezienie czworonogowi domu, w którym będzie czuł się bezpiecznie, wymaga czasu.

Przeprowadzka do Los Angeles, gdzie mieszka i pracuje słynny raper, byłaby dla Snoopa stresującym przeżyciem. Ostatecznie pies został zaadoptowany przez Laurence’a Squire’a, który mieszka w okolicy Herefordshire w Wielkiej Brytanii.

Szczęśliwy Snoop

Dziś psiak znalazł szczęście i spokój u boku swego pana. Dzięki temu, że Laurence’a pracuje z domu, może spędzać całe dnie ze swoim pupilem. Snoop uwielbia spać na kanapie, która stała się jego ulubionym miejscem na popołudniowe dzrzemki.

Mimo, że pies wciąż mierzy się ze skutkami porzucenia, z dnia na dzień odzyskuje radość życia i odbudowuje zaufanie do ludzi. Snoop poza tym, że uwielbia się bawić, jest też bardzo serdecznym i empatycznym zwierzęciem.

 

 
Snoop update

?? We're ecstatic to announce that Snoop, the gorgeous Staffie who was abandoned by the roadside, has found a new home! He's living a life of luxury in his new Herefordshire pad, which has a large garden and is surrounded by fields to run and play in! Read more about Snoop's new life here: http://bit.ly/2VWHslL

Posted by RSPCA (England & Wales) on Tuesday, March 12, 2019