Reklama

Strażacy, którzy ocalili katedrę Notre-Dame, mieli do wykonania jeszcze jedną misję!

Akcja ratownicza psa pod  katedrą dog-wow
© G.R.

Zaledwie kilka godzin po strasznym pożarze, który zniszczył paryską katedrę i zmobilizował ponad 400 strażaków, u stóp jednego z najpopularniejszych na świecie zabytków miała miejse kolejna akcja ratownicza.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 18.04.2019, 12:23, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Po opanowaniu płomieni, które zdewastowały monumentalną katedrę Notre-Dame, strażacy na wyspie Saint Louis, znajdującej się w centrum Paryża, mieli kolejną misję do wypełnienia: uratowanie tonącego czworonoga.

O włos od tragedii

Tego nieszczęsnego dnia pięcioletni Jim wymknął się spod czujnego oka swojego pana i wskoczył do wody. Pies, porwany przez nurt rzeki, nie był w stanie o własnych siłach wrócić na ląd. Spanikowany i przestraszony, przez długi czas rozpaczliwie szczekał i wył.

Na szczęście strażacy wciąż byli na miejscu. Część z nich była tam od poprzedniego dnia, kiedy to przez noc walczyli z trawiącym świątynię pożarem. Strażacy wyciągnęli futrzaka z Sekwany i przekazali w ręce właściciela.

Opiekun czworonoga chcąc podziękować za uratowanie pupila, próbował wręczyć strażakom pieniądze, ci jednak grzecznie odmówili.