Reklama

Z „niespodzianką” na podeszwie. Buty dla miłośników spacerów z psem

Nike psie buty. dog-happy
© Facebook @Zenmai

Spacery po lesie czy po miejskiej dżungli? Przeprawy przez rzekę czy kałuże? Właściciele psów nieraz mierzą się z problemem, jakie buty włożyć na wyjście z czworonogiem. Nike proponuje rozwiązanie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.04.2019, 07:32, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

W sobotę 20 kwietnia odbędzie się premiera nowego modelu butów Nike pod wiele wyjaśniającą nazwą „Walk the Dog”, co w wolnym tłumaczeniu można rozumieć jako polecenie: wyprowadź psa. Buty zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czworonogów.

Psi gust

Jak możemy przeczytać na oficjalnej  stronie Nike, design butów – kolorystyka, wzory oraz tekstura – jest inspirowany sierścią różnych ras psów: od dalmatyńczyka po chihuahuę. Natomiast na cholewie znalazło się nawiązanie do zieleni trawników. Logo firmy – Swoosh – można interpretować dowolnie: albo jak smycz, albo psią kość. Z kolei na grafice wkładki do butów są wizerunki psów pracowników Nike. Jakby tego było mało, projektanci nie zapomnieli nawiązać do przykrego doświadczenia, które ma każdy właściciel psa. Otóż na podeszwie buta pojawiła się brązowa plama, której symboliki nikomu tłumaczyć nie trzeba…

Moda czy wygoda?

Najważniejsza dla projektantów nowego modelu Nike była warstwa konceptualna i wizualna butów, dlatego nie wiadomo, czy sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych. Trzeba będzie sprawdzić na własnej nodze. Pewne jest jedno: nikt nie będzie miał wątpliwości, że stoicie po stronie „psiarzy”.

Buty kosztują 110$ (469 zł) i będzie je można kupić przez stronę nike.com. Istnieje możliwość spersonalizowania butów poprzez wybór sznurowadeł, które znajdą się w „psich” torebkach, jeśli wiecie, o czym mówię… ;) Premiera 20 kwietnia o 9:00.

 

 

Der Nike SB Dunk High "Dog Walker" ist für diese Woche bestätigt. Schon eklig die Umsetzung...

Posted by Grailify on Monday, April 15, 2019