Aktualności :

Reklama

Psy-taksówki: potworna chińska moda

Psy ciągnące pojazd. dog-angry
© Facebook @FrancoisRiggi

W Polsce coraz częściej mówi się o konieczności rezygnacji z przestarzałej „atrakcji” konnych dorożek z uwagi na dobro zwierząt. Tymczasem w Chinach pojawiła się przerażająca moda na… psie taksówki. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 23.04.2019, 07:29, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że coraz więcej Chińczyków decyduje się na posiadanie psa, tymczasem okazuje się, że wśród tamtejszych turystów coraz popularniejszą „atrakcją” jest przejażdżka powozem zaciągniętym w psy!

W służbie turystom

Oczywiście psie taksówki – sanie i wózki zaprzęgnięte w czworonogi – powstały tylko i wyłącznie w celach komercyjnych, żeby zarabiać na turystach, czerpiących radość z okrutnego wykorzystywania zwierząt. Jest to tym bardziej bulwersujące, że psy nigdy nie były, a tym bardziej nigdy być nie powinny, zwierzętami pociągowymi. Jak to możliwe, że w świecie, w którym rezygnuje się powoli, ale jednak, z wykorzystywania koni, wielbłądów i innych zwierząt jucznych do transportu, zatrudnia się do tego psy?!

Boom na taksówki

Firmy, które zarabiają tysiące euro na psich taksówkach, w ogóle nie dbają o komfort i dobro zwierząt. Nie istnieje żadne prawo, które mogłoby chronić psiaki wykorzystywane do tej obrzydliwej roboty. Zwierzęta są wyczerpane i bezradne. Nie mają zapewnionego jedzenie i są zmuszane do pracy przez cały dzień. Dodatkowo, mają obrzęki od lejców. Ich „emerytura” też nie wygląda kolorowo. Wykończone do granic możliwości pieski, są porzucane albo wysyłane do rzeźni. Brak nam słów…

Mamy nadzieję, że wkrótce Chiny wprowadzą zakaz tej strasznej praktyki, a Europa zrezygnuje również z taksówek konnych.