Reklama

Pomyłka właścicielek tego psa mogła doprowadzić do nieodwracalnej tragedii!

Śpiący pies dog-wow
© Unsplash

Do nietypowego zdarzenia doszło w Novonikolsku we wschodniej Rosji. Dwie starsze kobiety przekonane, że ich 18-letni pies Dik nie żyje, postanowiły go pochować. Nie mogły się jednak bardziej mylić!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 25.04.2019, 20:08, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Jak informuje France Soir, kobiety znalazły Dika leżącego bezwładnie w mieszkaniu. Seniorki kilkakrotnie próbowały nakłonić pupila do reakcji. Bez skutku! Pies nie dawał oznak życia. Siostry stwierdziły więc, że Dik nie żyje i zadecydowały o jego pochówku.

Okazało się jednak, że pies nie jest martwy!  Krótko po tym, jak został pochowany żywcem, obudził się. Na szczęście, Dikowi udało się bez większych problemów wydostać z dziury, która nie była wykopana zbyt głęboko.  

Osłabiony i przestraszony futrzak doczołgał się do najbliższej drogi, gdzie później został znaleziony. Dik został zabrany do schroniska. Tam wolontariusze umieścili jego zdjęcia w mediach społecznościowych, aby jak najszybciej znaleźć mu nową rodzinę.

Właśnie za sprawą publikacji w portalu społecznościowym właścicielki Dika były w stanie go odnaleźć. Seniorki szybko zgłosiły się do schroniska i ze łzami w oczach odebrały swojego ukochanego czworonoga.