Reklama

Nie uwierzysz, do czego był zdolny ten pies, by uratować kolegę

Ranne_zwierz_policja dog-wow
© Policja Dolnośląska

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia w okolicach Słotwiny w powiecie świdnickim. Policjanci, którzy zostali wezwani do zgłoszonego przez kierowcę zdarzenia na drodze, nie kryli zaskoczenia, gdy dotarli na miejsce. Czekał tam na nich pies.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 24.04.2019, 16:27, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Zgłoszenie o błąkającym się psie – policjanci interweniują

Posterunek policji w Słotwinie przyjął zgłoszenie o nietypowym zachowaniu psa, który błąkał się przy jednej z dróg. Dziwna aktywność zwierzęcia zaniepokoiła przejeżdżającego kierowcę i postanowił zgłosić sprawę odpowiednim służbom. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że przy drodze znajdują się dwa psy, a jeden z nich jest ciężko ranny i nie może się poruszać. Pies został najprawdopodobniej potrącony przez samochód, a kierowca nie zatrzymał się, by udzielić zwierzęciu pomocy. 

Policjanci przewieźli rannego psa do lecznicy, gdzie uzyskał fachową pomoc. Jego dzielny kolega został przewieziony do schroniska. Policja stara się wyjaśnić okoliczności zdarzenia. 

Psia solidarność nie zna granic 

Gdyby nie drugi pies, który zadbało kolegę i swoim zachowaniem zwracał uwagę kierowców, leżącego w rowie rannego psa, prawdopodobnie by nie odnaleziono.