Reklama

Kobieta wyrzuciła do śmietnika 7 szczeniąt, na szczęście nie przewidziała jednego szczegółu

Szczenięta dog-happy
© © RivCO animalSERVICES - Twitter

Na tyły sklepu w kalifornijskim mieście Coachella podjeżdża biały jeep, z którego wychodzi kobieta i wyrzuca do śmieci reklamówkę. W środku znajduje się 7 nowonarodzonych szczeniąt.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 27.04.2019, 08:40, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

W mieście Coachella w hrabstwie Riverside w czwartek 18 kwietnia około 13:00 na tyły lokalnego marketu podjeżdża biały jeep. Z samochodu wychodzi kobieta, w ręce trzyma plastikową siatkę. Wyrzuca ją na śmietnik i odjeżdża. Dlaczego nie wyrzuciła worka do kontenera przy swoim domu? Bo w środku wcale nie było śmieci…

Dobry Samarytanin

Chwilę po tym przy śmietniku znalazł się mężczyzna o imieniu John. Szukał butelek nadających się do recyklingu. Usłyszał dziwne dźwięki z leżącej tam reklamówki. Okazało się, że w środku znajdowało się 7 małych szczeniąt!

Zwierzaki natychmiast zaniósł do sklepu, a tamtejsi pracownicy od razu zadzwonili po policję. Niedługo potem przyjechali również funkcjonariusze Riverside Country Animal Services – lokalnej organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami.

Według pracującego tam weterynarza szczeniaki miały około 3 dni i były niedożywione i odwodnione. Wtenczas w Kalifornii odnotowywano duże upały: gdyby nie pan John, zwierzaki nie przeżyłyby więcej jak godzinę.

Przestępczyni stanie przed sądem

Dzięki nagraniu z monitoringu miejskiego policji udało się zidentyfikować kobietę, która porzuciła szczenięta. Jak czytamy na funpage'u Riverside Country Animal Services, w poniedziałek 22 kwietnia została aresztowana. W domu 54-latki znaleziono jeszcze 38 psów, które były trzymane w skandalicznych warunkach. Kobieta usłyszała zarzuty za okrucieństwo wobec zwierząt i grozi jej do 7 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Mamy nadzieję, że pieski niedługo trafią do adopcji i znajdą dom pełen miłości.