Reklama

Schronisko przyjmuje 6 szczeniąt, jednak nowi właściciele szybko orientują się, że coś jest nie tak!

Porzucone szczenięta dog-wow
© Instagram @bear_the_greatpyr

W mroźny poranek mężczyzna odnalazł w lesie 6 maleńkich szczeniaków w opłakanym stanie. Nie zwlekając ani chwili, przekazał psy do pobliskiego schroniska. Wolontariusze, co prawda troskliwie zajęli się futrzakami, ale nie byli w stanie stwierdzić jakiej są rasy.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 28.04.2019, 08:37, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Odnalezione szczeniaki były w opłakanym stanie: zziębnięte, niedożywione, niemal pozbawione sierści. Świadomy powagi zaistniałej sytuacji mężczyzna natychmiast przekazał czworonogi schronisku dla zwierząt w Sylacauga w stanie Alabama.

Wolontariusze, którzy objęli opieką czworonogi, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Stan małych psiaków pozostawiał bowiem wiele do życzenia.

Na ratunek szczeniakom

Szczenięta wydzielały tak nieprzyjemny zapach, że personel schroniska, aby móc sprawować nad nimi opiekę, musiał nosić maski. Wyziębione, niedokarmione i dotknięte świerzbem szczeniaki wymagały natychmiastowej interwencji.

Nikt w schronisku nie umiał stwierdzić, jaka jest rasa szczeniąt. Podejrzewano, że to małe cocker spaniele.

Zaniedbane czworonogi zostały przewiezione do Auburn Veterinary College, gdzie objęto je profesjonalną opieką medyczną. W międzyczasie, pieski zostały adoptowane przez nowe rodziny. W kochających domach, futrzaki odzyskały radość życia, zaczęły wracać do zdrowia i bardzo się zmieniać.

Niemała niespodzianka

Kiedy szczenięta zaczęły przybierać na wadze, stało się jasne, że wolontariusze schroniska nie mogli bardziej się mylić w ocenie rasy. W żadnym wypadku, te czworonogi nie były cocker spanielami!

Jedna z rodzin zastępczych, zaskoczona faktem, że psy nie przestają rosną, postanowiła wykonać test DNA. Wynik był zaskakujący! Psy są w rzeczywistości rasy pirenejski pies górski. Oznacza to, że mogą mierzyć mieć nawet do 80 cm i ważyć 50 kg. Dla porównania, cocker spaniel mierzy maksymalnie 40 cm i waży ok. 14 kg. 

Obecnie pieski są w świetnej formie. Biorąc pod uwagę opłakany stan w jakim były, to jak się dziś prezentują, napawa optymizmem. Oby tak dalej!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bear (@bear_the_greatpyr) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bear (@bear_the_greatpyr) on