Reklama

Niewidomy klient robi zakupy: kiedy wychodzi ze sklepu, jest wstrząśnięty

Sklep Aldi. dog-sad © Pixaby

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku Dusseldorfie w Niemczech, tuż przed świętami wielkanocnymi.  Pan Teuscher udał się do pobliskiego marketu Aldi wraz ze swoim psem Arco. To, co się potem stało, zbulwersowało społeczność.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Teuscher jest osobą niewidzącą, Arco jest więc jego psem przewodnikiem, stanowiącym ogromną pomoc w życiu codziennym. Nic więc dziwnego, że mężczyzna na zakupy również zabrał swojego przyjaciela. Zanim wszedł do sklepu, zostawił Arco przed drzwiami, by szybko zrobić zakupy.

Kiedy Teuscher wrócił po 10 minutach, jego psa już nie było. Pięcioletni beagle po prostu zniknął. Mężczyzna nawoływał psa i szukał w okolicy, jednak wszystko na marne. Według 68-latka Arco został skradziony, ponieważ pies towarzyszący, taki jak Arco, nie ruszy się bez swojego opiekuna.

Poszukiwania

Mężczyzna skontaktował się ze schroniskiem w Dusseldorfie, mając nadzieję, że może Arco jakimś sposobem do nich trafił. Niestety pracownikom placówki nic nie wiadomo na ten temat. Teuscher zgłosił zaginięcie również na policję. Na szczęście Arco jest psem zaczipowanym, dlatego istnieje promyk nadziei, że się odnajdzie.

- Nigdy się nie spotkaliśmy z sytuacją tak szybkiego zniknięcia psa. Jeśli pojawi się u nas Arco, możemy go natychmiast zidentyfikować za pomocą czipa – powiedział Timo Franzen z lokalnego schroniska dla express.de.

Mężczyzna jest zdruzgotany

Cała sytuacja wstrząsnęła mężczyzną, jak również całą społecznością lokalną. Sąsiedzi nazwali jego psa Arco-Aldi. Teuscher wygłosił też apel do złodziei, którzy – według niego – mogli sobie nawet nie zdawać sprawy, że Arco to pies towarzyszący.

- Prawdopodobnie nie wiedziałeś, że to pies przewodnik, na którym polegam. Proszę zwróć mi mojego Arco.

 

"Beagle Arco vor Aldi verschwunden: Blindes Herrchen richtet verzweifelten Appell an Entführer." "Es klingt fast schon...

Posted by Julia Juls on Thursday, April 25, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz