Reklama

Zostawili zwierzęta na pastwę losu i wyprowadzili się z domu

Porzucona suczka. dog-angry
© Facebook @ Fundacja "Lepszy Świat"

Pod koniec marca Fundacja „Lepszy Świat” dostała zgłoszenie, że w dzielnicy Dolny Bór w Skoczowie ktoś porzucił kilka psów.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.04.2019, 09:01, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Jak podaje Fundacja „Lepszy Świat” na swojej stronie na Facebooku, pod koniec marca dostała zgłoszenie, że z jednego domu w dzielnicy Dolny Bór w Skoczowie wyprowadzili się mieszkańcy i porzucili tam swoje psy.

Porzucone i uwięzione

Na terenie posesji znajdowały się trzy psy, możliwe, że wcześniej było ich więcej. Jedna z suczek biegała wolno i dzięki dziurze w ogrodzeniu mogła być dokarmiana. Niestety druga z psin była przywiązana na łańcuchu do budy, bez dostępu do jedzenia. Ponadto, pracownicy Fundacji znaleźli w kącie budy wystraszonego szczeniaka. Zapewne maluszków było więcej, ale nie wiadomo, co się z nimi stało…

Czas na lepsze życie!

Kiedy funkcjonariusze Fundacji przyjechali na opuszczoną posesję z karmą, przywiązana do łańcucha suczka rzuciła się na jedzenie. Musiała być bardzo wygłodzona. Następnie zawieziono ją do schroniska, gdzie czeka na dom tymczasowy. Drugiej suczki nie udało się złapać, gdyż jest nieufna i ucieka, ale pracownicy Fundacji się nie poddają. Natomiast szczeniak został przygarnięty tymczasowo przez jedną z wolontariuszek.

Mamy nadzieję, że zwierzęta rychło znajdą dom bez przemocy i pełen miłości.