Reklama

Złodziej psów z Gorzowa zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Jack Russell Terrier dog-angry
© Pexels

Lubuska policja 28 kwietnia zatrzymała 44-letniego mieszkańca Gorzowa, który ukradł dwa psy rasy jack russel terrier spod marketu. Mężczyźnie za kradzież grozi nawet do 5 lat więzienia.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 07.05.2019, 08:17, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

W niedzielne popołudnie kobieta wyszła na spacer ze swoimi pupilami rasy jack russell terrier. Korzystając z okazji postanowiła zrobić zakupy w pobliskim sklepie. Przywiązała psy przed wejściem i wyszła do środka.

Kiedy właścicielka zaledwie po kilku minutach wyszła z marketu, czworonogów już nie było. Mieszkanka Gorzowa natychmiast powiadomiła o całym zdarzeniu policję.

- Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Policjanci zebrali niezbędne informacje od zrozpaczonej właścicielki psów i przejrzeli monitoring zamieszczony przed sklepem. Na nagraniu zauważyli jak do czworonogów podszedł mężczyzna, odwiązał smycz i udał się z nimi w kierunku centrum miasta - relacjonuje  Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci niezwłocznie podjęli działanie. Zaczęli sprawdzać pobliskie ulice. W oczy rzucił im się mężczyzna czekający na przystanku autobusowym z dwoma psami, których rysopis odpowiadał temu podanemu przez poszkodowaną. Funkcjonariusze podbiegli do niego i uniemożliwi mu wejście do autobusu.

- Okazało się, że był to 44-letni gorzowianin, który przyznał później, że zabrał psy spod marketu. Mężczyzna został zatrzymany, a rasowe czworonogi warte około 5 tys. złotych wróciły szczęśliwie do właścicielki - komentuje Sławek.

Złodziej został zatrzymany przez policję. Za kradzież rasowych psów grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

KRYMINALNI ODZYSKALI RASOWE PSY I ZATRZYMALI ZŁODZIEJA Kryminalni z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wielkopolskim...

Posted by Lubuska Policja on Monday, April 29, 2019