Reklama

Czy koty w Wielkiej Brytanii dostaną zakaz wychodzenia z domu?

Polujący kot cat-wow © Pexels

- Koty powinny dostać zakaz wychodzenia z domu - oświadczył odpowiedzialny od 1978 roku za parki w Wielkiej Brytanii Tony Duckett. Kontrowersyjne oświadczenie Duckett'a wywołało burzę. Czy to koniec wolności brytyjskich mruczków?

 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 07.05.2019, 19:31, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Jak donosi brytyjski The Telegraph, konserwator utrzymuje, że koty należy zamknąć w domach i uniemożliwić im niekontrolowane swobodne spacery, ponieważ wyrządzają one spustoszenie wśród ptactwa. Według brytyjskich naukowców, koty w Wielkiej Brytanii zabijają rocznie nawet 27 mln ptaków.

- Te zwierzęta domowe nie powinny mieć prawa do swobodnego poruszania się po ogrodach innych ludzi i do zabijania ptaków - ocenia Duckett. - Chętnie rozrzuciłbym ciała zamordowanych ptaków w ogrodach właścicieli kotów.

Propozycja konserwatora wywołała niemałe oburzenie wśród przedstawicieli Battersea Dogs and Cats Home, największego schroniska dla zwierząt na Wyspach Brytyjskich. Rzecznik schroniska podkreślał, że koty są niezależnymi zwierzętami, które wyznaczają swoje terytoria.

- Swobodne spacery zapewniają im rozwój i utrwalenie ich naturalnych skłonności, jakimi są polowania i poznawanie otoczenia, co zapewnia im dobre samopoczucie, fizyczne i emocjonalne - dodał.

Schronisko podkreśla, że zawsze będzie dbało o najlepsze warunki do życia adoptowanych kotów, zarówno w domu, jak i za zewnątrz.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz