Reklama

Szokująca moda: koty stylizowane na smoki

Dino cut cat-angry © Pixabay

Mimo, że większość właścicieli kotów bardzo kocha swoich podopiecznych, niestety niektórzy potrafią być wobec nich bardzo nieodpowiedzialni. W sieci coraz częściej pojawiają się zdjęcia kotów stylizowanych na smoki. To moda, która sprawia futrzakom wiele cierpienia.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 15.04.2020, 14:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Bulwersująca moda

Ta bulwersująca moda znana jako dino cut zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Polega na efektownym strzyżeniu kotów, które sprawia, że futrzaki wyglądają jak smoki i dinozaury. Nietypowe strzyżenie tworzy na grzbiecie kota coś na kształt łusek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cheeto, Snacks, Gravy & Roshe (@mr_cheeto_meowstache) on

Internet pełen jest filmików i zdjęć z ostrzyżonymi w ten sposób kotami. Internauci i przede wszystkim właściciele zwierzaków prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z tego, że poddanie kota tak inwazyjnej modyfikacji sprawia mu wiele cierpienia, nie mówiąc o ryzyku zranienia, jeśli nie mamy wprawy w strzyżeniu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Stephanie (@ourlittlesquirrelfamily) on

Choć w niektórych przypadkach strzyżenie kotów jest uzasadnione (kiedy okrywa włosowa jest bardzo skołtuniona np. na skutek choroby), większość kotów reaguje na ten zabieg ogronym stresem. Dodatkowo, czworonogi tracąc sporą część futra odczuwają zimno, a ich układ nerwowy reaguje w paniczny sposób. W konsekwencji kot może nawet zachorować na depresję

Choć niektórzy w nowej modzie nie widzą nic złego, wiele organizacji działających na rzecz obrony praw zwierząt stanowczo sprzeciwia się nowemu szkodliwemu trendowi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nancy Perron (@nancyperr24) on

Źródło: dailymail.co.uk

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz