Aktualności :

Reklama

Grecki DJ ratuje psa, a potem zmienia swoje życie o 180 stopni

Mężczyzna trzymający psa na barana. dog-happy
© Facebook @TakisShlternonprofitorganisation

Pewnego upalnego dnia w 2013 roku, Theoklitos Proestakis, DJ mieszkający na południowym wybrzeżu Krety, wyszedł na spacer po swojej okolicy. Nie spodziewał się, że ta krótka przechadzka na zawsze zmieni jego życie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 07.05.2019, 13:00, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

„Last Night A DJ Saved My Life…”

W pewnym momencie, kiedy mężczyzna przechodził koło śmietnika, zauważył kulejącego psa. Uznając, że nikt inny nie czuje się odpowiedzialny za zwierzę, Proestakis zabrał je do weterynarza. Ponieważ nie miał wystarczająco dużo czasu, ani miejsca w domu, aby przygarnąć psa, odwiózł go w miejsce, w którym go znalazł, czyli… na śmietnik. Jednak codziennie tam przychodził, by podać mu lekarstwa i jedzenie. 

Plotki szybko się rozchodzą

Po kilku dniach na śmietniku zaczęło pojawiać się coraz więcej czworonogów. Pewnie rozniosło się psią pocztą pantoflową, że jakiś ktoś przychodzi tu codziennie z przysmakami. 

- Po kilku dniach zajmowałem się 70 psami. Każdego dnia – powiedział Proestakis dla CBS.

Sąsiedzi nie byli zachwyceni błąkającymi się po okolicy zwierzętami i zagrozili, że je otrują.

Co z tymi ludźmi?!

Proestakis poprosił ich, by dali mu 30 dni na rozwiązanie problemu. W tym czasie zrezygnował z pracy didżeja, sprzedał samochód i kupił działkę o powierzchni 500 metrów kwadratowych. W ten sposób rozpoczął nowy etap w swoim życiu pod nazwą Takis Shelter.

Obecnie utworzone przez niego schronisko ma powierzchnię 33 tysięcy metrów kwadratowych. Mieszkają tam nie tylko psy, ale także koty i kozy. Charakterystyczna dla tego miejsca jest zasada, że zwierzęta mogą przychodzić i wychodzić ze schroniska, kiedy im się podoba.

DJ poświęcił swoje życie opiece nad zwierzętami i zgadnijcie co? Nie żałuje!!!

 

You choosed his name to be Tapper ! Tapper is 2 years old and he was a very scared stray dog ...Διαλέξατε το όνομα του να είναι Tapper! O Tapper είναι 2 χρονών και ήταν ένα φοβικό αδέσποτο ...

Posted by Takis Shelter non profit organisation on Friday, January 18, 2019