Reklama

Pitbull, którego nikt nie chce

Smutny pitbull. dog-sad
© Facebook @TierheimAndernach

Jest słodki i wszyscy go kochają. Nie rozrabia i jest zawsze zadowolony. Pies do rany przyłóż. Czego więc mu brak, że wciąż nie może znaleźć domu?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 08.05.2019, 14:46, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Jest idealny…

Pracownicy niemieckiego schroniska Andernach są znani ze swej kreatywności. Dzięki zabawnym postom na Facebook'u często udaje im się znaleźć dom swoim podopiecznym - ale nie zawsze. 

Piesek Smudo tak zaczął swój list skierowany do internautów:

„Cześć Przyjaciele,

Codziennie jestem odbierany przez różnych ludzi, którzy biorą mnie na spacery. W moim kalendarzu nie ma wolnych terminów.

Świetnie chodzę na smyczy, ignoruję inne psy, uwielbiam się przytulać i zawsze mam dobry humor. […] Mogę zostać sam w domu kilka godzin i lubię jeździć samochodem…”

… ale nikt nie chce go wziąć na stałe

Smudo ma „wielkie nieszczęście, że urodził się pitbullem”, jak głosi post na Facebooku. Pracownicy schroniska są przekonani, że pies już dawno znalazłby rodzinę, gdyby nie należał do tej rasy… Ta rasa w Niemczech, podobnie jak w innych krajach, jest, niesłusznie, uważna za groźną i agresywną. Odpowiednio wychowany pitbull to wesoły, czuły i przywiązany do swojej rodziny towarzysz. 

Schronisko Andernach robi wszystko, by znaleźć Smudowi dom. Post z psim listem został udostępniony już ponad 3 tysiące razy.

Mamy nadzieję, że Smudo wkrótce znajdzie kochający dom!

 

Hallo Freunde, jeden Tag werde ich von unterschiedlichen Gassigängern abgeholt, weil mich alle so toll finden. Mein...

Posted by Tierheim Andernach on Tuesday, April 30, 2019