Reklama

Harvey, kotek o dwóch głowach pokonał ważny etap (VIDEO)

Harvey il gatto con due teste cat-wow

Jedno ciało, ale dwie twarze: oto Harvey!

© Facebook @xAriel Contreras

Kot z dwiema głowami ma małe szanse na przeżycie. Jednak Harvey robi wszystko, by udowodnić nam, że jesteśmy w błędzie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

W połowie sierpnia kotka należąca do Ariel Contreras, mieszkanki Arkansas, wydała na świat kilkoro kociąt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby jedno z nich nie miało dwóch głów!

Diprosopia to bardzo rzadka wada genetyczna powodująca występowanie dwóch głów, ale jednego mózgu. Z oczywistych powodów wada ta sprawia, że szanse na przeżycie istoty urodzonej z diprosopią mają małe szanse na przeżycie.

Kot o dwóch licach

Imię Harveya zostało zainspirowane postacią z komiksów o Batmanie, Harveya Denta, zwanego też Dwiema Twarzami. Kotek urodził się bowiem z dwiema głowami. Ma więc dwa nosy i dwa pyszczki, które “miauczą” jednocześnie.

Kocięta z diprosopią umierają w trakcie porodu lub wkrótce po nim. Jeśli przeżyją, muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Tymczasem Harvey właśnie przekroczył pierwszy miesiąc życia! Ariel, jego opiekunka, regularnie wozi go na kontrolę do weterynarza, by mieć pewność, że wszystkie funkcje życiowe kiciusia są zachowane.

Harvey, kotek z dwoma główkami ​​​​©Youtube​​​ / Ms Goat
“Ma wszystko jak trzeba, oprócz dodatkowej czaszki” - powiedział optymistycznie na antenie KY3 doktor weterynarii Tim Addis.

Według niego, Harvey ma szanse na przeżycie takie samo jak jego rodzeństwo.

Podzielamy entuzjazm doktora Addisa i mocno trzymamy kciuki za Harveya!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz