Aktualności :

Reklama

„Nienadający się do adopcji” pies ratuje dzieci przed porywaczem!

Rodzina. dog-wow
© Facebook @ThomLambert

W spokojnym Waynesboro w Pensylwanii „nienadający się do adopcji” pies zostaje okrzyknięty bohaterem, kiedy ratuje małe dzieci przed porywaczem.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 10.05.2019, 18:48, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Tydzień temu Thom Lambert z Pensylwanii zamieścić na Facebooku poruszający post.

„W niedzielny poranek o 3:45 rano, do naszego domu wtargnął potwór, chcący porwać jedną z naszych córek i zrobić jej coś jeszcze gorszego. Ostatniej nocy został aresztowany. Przyznał się do przestępstwa i zamiarów, które miał wobec mojej rodziny. Edgar obudził się i to on zaskoczył intruza. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mamy tego psa (…)”.

Cisza i spokój amerykańskich miasteczek?

25 kwietnia 4-letnia Gemma Moats została porwana z domu w dzielnicy, w której mieszka Edgar z rodziną. Na szczęście udało jej się uciec, ale nic dziwnego, że wszyscy rodzice w okolicy wzmogli czujność.

Trzy dni później, o 3 nad ranem, sen ich psa Edgara został zakłócony przez hałas. Ten na co dzień bardzo spokojny i cichy pies wpadł w prawdziwy szał. Okazało się, że do domu ktoś się włamał, ale gwałtowane szczekanie odpędziło intruza i budziło rodziców dziewczynek/

Kiedy ojciec dzieci zszedł na dół, by sprawdzić, co się dzieje okno i drzwi kuchenne były otwarte, choć był pewien, że je zamknął. Mężczyzna uzbroił siebie i żonę w kuchenne noże i poszedł sprawdzić dom. Ich trzy córki w wieku od 3 do 8 lat słodko spały w swoich łóżeczkach. Lambert zdecydował się jednak zadzwonić po policję.

Kiedy ci przyjechali i przeszukiwali dom, Edgar spokojnie leżał na podłodze. Trudno im było uwierzyć, że ten łagdony i spokojny pies wpadł we wściekłość, kiedy intruz włamał się do ich domu. 

Pies nienadający się do adopcji

Jak podaje PennLive, schronisko w Wirginii Zachodniej uznało, że mieszkający wiele lat na ulicy Edgar nie nadaje się do adopcji. Ponadto, żona Lamberta nie chciała psa, bo uznała, że trzeba będzie mu poświęcić więcej czasu kosztem dzieci. Jakże się mylili! Nie mamy wątpliwości, że Edgar, czteroletni pies rasy treeing walker, uratował trzy dziewczynki.

Mamy nadzieję, że rodzina Lambertów wkrótce odzyska siły po traumatycznych przeżyciach.
 

 

Sunday morning at 345 AM, a human monster broke into our house, and set out to abduct and do something much worse to...

Posted by Thom Lambert on Tuesday, April 30, 2019