Reklama

Królewski potomek otrzymał imię po ... kocie?

Dziecko i kot Meghan  Markle dog-happy
© Shutterstock

Zaskakująca historia imienia dziecka księcia Harry’ego i Meghan Markle. Plotka czy prawda? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 13.05.2019, 09:36, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Od kiedy oficjalnie ogłoszono imię pierwszego potomka księcia Harry’ego i Meghan Markle, wszyscy zastanawiają się skąd pomysł na to, by dziecko nazywało się Archie Harrison. Podejrzenie padło na … kota Meghan. 

Imię dla dziecka po kocie? 

Przyjaciel pary książęcej ujawnił, że Meghan w dzieciństwie miała kocura o imieniu Archie, który został przygarnięty przez jej matkę Dorię Ragland. Obie bardzo go kochały. Zwierzę było zresztą dość szczególne i miało nietypowe upodobania kulinarne – uwielbiało winogrona. W wyniku tej dość bogatej w glukozę diety kot podobno ogromnie się roztył. 

Imię dla kota miało być pamiątką po … bohaterze komiksu, który w dzieciństwie zwykła czytywać Meghan. Podobno rozczytywała się w przygodach Archie Andrewsa wraz ze swoim ojcem.

Komiks Archibald „Archie” Andrews powstał w 1941 roku i doczekał się ponad 600 odcinków. Bohater jest rudowłosy – tak jak książę Harry, po którym Archie Harrison może również odziedziczyć kolor włosów. 

Dla niektórych dziennikarzy imię dziecka książęcej pary i skojarzenie z komiksem ma być dowodem na to, że Meghan, mimo burzliwych relacji z ojcem, chce oddać mu hołd. Komiks był bowiem jedną z rzeczy, która ich łączyła. 

Jakie są inne hipotezy na temat imienia? 

Teoria o kocie to nie jedyna koncepcja pochodzenia imienia Archie. Inną jest chęć oddania hołdu księżnej Dianie, poprzez wybranie imienia jej przodka, żyjącego w XVII wieku hrabiego Argyll, Archibalda Campbella. Przyznać trzeba jednak, że cofanie się aż cztery stulecia w poszukiwaniu odpowiedniego kandydata na dawcę imienia w rodzinie księżnej Di jest nieco karkołomną spekulacją. 

Hołd księżnej oddali już William i Kate nadając córce imię Charlotte Elizabeth Diana. 

Archie to imię, które na liście najpopularniejszych imion w Wielkiej Brytanii w 2019 roku przygotowywanej przez serwis Bounty znalazło się na 11. miejscu. Ciekawostką niech zaś będzie fakt, że to również jedno z najpopularniejszych imion dla … psów (według  rankingu firmy analitycznej SEMrush znajduje się na 10. miejscu). 

A może akronim? 

Kolejne domniemanie na temat pochodzenia imienia książęcego potomka to skrót od imion obojga rodziców. Archie ma nawiązywać do pierwszego imienia Megan – Rachel. A Harrison to nic innego jak „syn Harry’ego”. 

Ta teza wydaje się bardziej prawdopodobna niż XVII wieczny przodek matki księcia, choć my i tak wolimy opowieść o kocie