Reklama

Kot uparcioszek wchodzi tam, gdzie nie powinien. Zobacz video z brawurowej akcji ratunkowej strażaków

Kot_na_drzewie cat-happy © Facebook, OSP Siechnice

Strażacy z OSP Siechnice ratują kota z opresji. Okazuje się, że to już kolejny raz, kiedy kotek wspiął się na zbyt wysokie drzewo. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 14.05.2019, 19:32, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Ten czarno-biały kocurek jest zdecydowanym miłośnikiem wspinaczki wysokoleśnej. Udowadnia to raz po raz, wspinając się na okoliczne drzewa. Niestety nie zawsze potrafi zejść. 07 maja, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach zostali poinformowani o miałczącym uciekinierze, który wszedł na drzewo i na nim utknął. 

Potrzebny profesjonalny sprzęt

Po przybyciu na miejsce okazało się, że kot wdrapał się tak wysoko, że trzeba było sprowadzić specjalistyczny sprzęt, który pozwoli ściągnąć zwierzę z drzewa. Sprawę utrudniało to, że było już ciemno. Na miejsce przyjechała Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza nr 9 z Wrocławia.

Wykorzystując specjalny kosz, udało się kota sprowadzić na ziemię. Kiedy strażacy bliżej przyjrzeli się kocurkowi, na jaw wyszło, że to nie pierwsza taka akcja z jego udziałem. Już wcześniej strażacy ściągali go z drzewa. Cóż za uparty kot! 


Całą akcję możecie obejrzeć na filmiku:

 

Wczoraj o godzinie 20.50 zostaliśmy zadysponowani do kota na drzewie ?w miejscowości Kotowice. Po dotarciu na miejsce okazało się że do ściągnięcia delikwenta? potrzebna będzie drabina mechaniczna. Wszystko skończyło się dobrze, a koci "negocjator"? sprowadził kotka na ziemię. Trzeba dodać że to już drugi wybryk kocura ?. Siły i środki: OSP SIECHNICE 339-31 JRG 9 Wrocław 309-51

Posted by OSP Siechnice on Wednesday, May 8, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz