Aktualności :

Reklama

Psi bohater własnym ciałem zasłania małą dziewczynkę przed napastnikiem. Co robią rodzice dziecka?

Pies_Oreo_ratuje_dziecko dog-happy
© YouTube

Kiedy obcy pies zaatakował małą dziewczynkę, bezpański Oreo natychmiast stanął w jej obronie.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 17.05.2019, 08:15, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

2-letnia Aurora Bentley bawiła się przed swoim domem w Knoxville w Tennessee, kiedy na posesję wdarł się obcy pies i chciał zaatakować dziewczynkę. Na podwórku pojawił się drugi pies – kudłaty, biało – czarny mieszaniec, który natychmiast stanął między napastnikiem a dzieckiem. Pies zrezygnował z ataku na małą i rzucił się na psiego rywala. Ten psi bohater, to Oreo - pies, który chwilę wcześniej przybłąkał się do rodziny Bentlejów. 

 

We have named him Oreo. He showed up at my house about a month ago and hasn't left. I've talked to everyone within a...

Posted by Sima Bentley on Tuesday, April 23, 2019

Ranny pies i reakcja rodziny 

Oreo, który został tak nazwany ze względu na umaszczenie, w wyniku walki został ranny i trzeba było odwieźć go do weterynarza. Dziewczynce dzięki jego poświęceniu, nic się nie stało. 

Pies po odwiezieniu do weterynarza i zabandażowaniu ran został umieszczony w ośrodku adopcyjnym gdzie czekał na to, aż pojawi się ktoś skłonny go przygarnąć. 

Wprawdzie rodzina Bentlejów nie zamierzała mieć psa, ale bohaterska postawa Oreo uczyniła go godnym statusu „domownika” i pies został adoptowany przez rodzinę uratowanej dziewczynki. Oficjalnie, Aurora otrzymała psa na swoje 3. urodziny 8 maja 2019 r. 

Sima Bentley, babcia dziewczynki podkreśla: "Damy Oreo najbardziej luksusowe życie, jakie mógłby sobie wymarzyć. Teraz to ja mam misję uratowania tego psa. I będzie to najbardziej rozpieszczony pies w całej okolicy. Jeśli będzie chciał, będzie mógł spać na łóżku i mieszkać w domu. Dostanie wszystko, czegokolwiek zapragnie”.