Reklama

Po trzech latach od porwania odkryto okrutną prawdę!

Prince i Speedy dog-wow
© Facebook @Tierheimbruck

W wrześniu 2016 roku ukochany pies państwa Veith zaginął. Wiele wskazywało na to, że chihuahua został porwany. Po trzech latach od tego tragicznego zdarzenia odkryto okrutną prawdę.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 15.05.2019, 18:45, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Zaginięcie czworonoga była ogromnym ciosem dla Prince’a, trzyletniego syna państwa Veith. Choć chłopiec miał złamane serce, nie tracił nadziei, że uda się odnaleźć ukochanego pupila.

Niełatwe poszukiwania

Rodzice Prince’a robili wszystko, co w ich mocy, aby odnaleźć pieska: rozdawali ulotki, rozwieszali plakaty, wyznaczyli nawet nagrodę dla znalazcy. Te intensywne działania nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu.

Co więcej, ojciec chłopca absolutnie pewien, że jego pies został porwany. "Słyszałem jego szczekanie kilka dni po jego zniknięciu w okolicy" - zapewniał.

Wzruszające spotkanie

W końcu, na początku maja, rodzina Veith’ów odnalazła swojego ukochanego czworonoga.  Okazało się, że Speedy wraz z kilkoma innymi psami był przetrzymywany w nielegalnej hodowli.

Choć pies był zaniedbany, właściciele bardzo szybko zidentyfikowali swojego pupila. To było niezwykłe spotkanie dla Prince’a i Speedy’ego, którzy mimo upływu lat natychmiast się rozpoznali. Obecnie pies, pod czujną opieką swoich opiekunów, wraca do zdrowia.