Reklama

Ten piesek spędził 2381 dni w schronisku! W końcu jego los się odmienił

Haggins dog-wow
© Facebook @Humane Society of Preble County

Nigdy nie należy tracić nadziei! Wie o tym najlepiej Higgins, pies, który na znalezienie kochającej rodziny czekał aż 2381 dni!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 16.05.2019, 11:07, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Choć wiele osób sugerowało, że pies powinien zostać uśpiony, Leslie Renner, szefowa The Humane Society of Preble County w Ohio w Stanach Zjednoczonych  zawsze wierzyła, że Higgins znajdzie właścicieli, którzy otoczą czworonoga troską. Miała rację!

Długi pobyt w schronisku

Higgins po raz pierwszy trafił do schroniska, kiedy był tylko szczeniakiem i został prawie natychmiast adoptowany. Z czasem wolontariusze schroniska dowiedzieli się, że rodzina, która przyjęła czworonoga pod swój dach zaniedbuje go.

Pies był przykuty łańcuchem i większość czasu spędzał na zewnątrz w ogrodzie. Kiedy udało mu się zerwać z łańcucha, wolontariusze znaleźli Higginsa błąkającego się po ulicy. Jego właściciele nigdy się po niego nie zgłosili. Mijały lata a pies wciąż przebywał w schronisku...

Podczas wizyt rodzin adopcyjnych w schronisku, Higgins wyglądał na przestraszonego i smutnego, co dodatkowo zniechęcało potencjalnych opiekunów. Jednak, pewnego dnia los czworonoga diametralnie się odmienił!

Zupełnie nowe życie

Pewnego dnia 22-letni Brendon Reed przyszedł do schroniska i oznajmił, że chce zaadoptować Higginsa. Młody mężczyzna właśnie kupił swój pierwszy dom i kiedy zobaczył zdjęcie psa w mediach społecznościowych, od razu wiedział, że Higgins to pies dla niego.

22-latek nie mógł zrozumieć, że tak uroczy psiak od tylu lat nie mógł znaleźć godnego opiekuna. Higgins i Brendon doskonale się dogadują, a pies w końcu po 6 i pół roku oczekiwania w schronisku znalazł swój dom.

Pies uwielbia bawić się w ogrodzie, leżeć na kanapie i oglądać telewizję ze swoim nowym opiekunem. To prawdziwy raj na ziemi dla Haggisa.