Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Ten piesek spędził 2381 dni w schronisku! W końcu jego los się odmienił

Haggins © Facebook @Humane Society of Preble County

Nigdy nie należy tracić nadziei! Wie o tym najlepiej Higgins, pies, który na znalezienie kochającej rodziny czekał aż 2381 dni!

Przez Marcelina Smugowska, 16 maj 2019

Choć wiele osób sugerowało, że pies powinien zostać uśpiony, Leslie Renner, szefowa The Humane Society of Preble County w Ohio w Stanach Zjednoczonych  zawsze wierzyła, że Higgins znajdzie właścicieli, którzy otoczą czworonoga troską. Miała rację!

Długi pobyt w schronisku

Higgins po raz pierwszy trafił do schroniska, kiedy był tylko szczeniakiem i został prawie natychmiast adoptowany. Z czasem wolontariusze schroniska dowiedzieli się, że rodzina, która przyjęła czworonoga pod swój dach zaniedbuje go.

Pies był przykuty łańcuchem i większość czasu spędzał na zewnątrz w ogrodzie. Kiedy udało mu się zerwać z łańcucha, wolontariusze znaleźli Higginsa błąkającego się po ulicy. Jego właściciele nigdy się po niego nie zgłosili. Mijały lata a pies wciąż przebywał w schronisku...

Podczas wizyt rodzin adopcyjnych w schronisku, Higgins wyglądał na przestraszonego i smutnego, co dodatkowo zniechęcało potencjalnych opiekunów. Jednak, pewnego dnia los czworonoga diametralnie się odmienił!

Zupełnie nowe życie

Pewnego dnia 22-letni Brendon Reed przyszedł do schroniska i oznajmił, że chce zaadoptować Higginsa. Młody mężczyzna właśnie kupił swój pierwszy dom i kiedy zobaczył zdjęcie psa w mediach społecznościowych, od razu wiedział, że Higgins to pies dla niego.

22-latek nie mógł zrozumieć, że tak uroczy psiak od tylu lat nie mógł znaleźć godnego opiekuna. Higgins i Brendon doskonale się dogadują, a pies w końcu po 6 i pół roku oczekiwania w schronisku znalazł swój dom.

Pies uwielbia bawić się w ogrodzie, leżeć na kanapie i oglądać telewizję ze swoim nowym opiekunem. To prawdziwy raj na ziemi dla Haggisa.