Aktualności :

Reklama

Chomsky, pies influencer, który zbiera śmieci nad Wisłą!

Pies Chomsky dog-wow
© Instagram @ chomsky_zbiera_smieci

Chomsky kilka lat temu znalazł się w jednym z toruńskich schronisk. Dziś życie 13-letniego kundelka zupełnie się odmieniło. Pies wraz ze swoją nową panią zbiera śmieci nad Wisłą, czym zasłużył sobie na miano czworonożnego influencera.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 16.05.2019, 15:28, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Właścicielką czworonoga jest Jordan Reyne, wokalistka i kompozytorka z Nowej Zelandii, która obecnie mieszka w Toruniu. Artystka była wolontariuszką w jednym z lokalnych schronisk dla zwierząt, gdzie spotkała Chomsky'ego. Postanowiła zaadoptować doświadczonego życiem psiaka.

- Mimo, że on jest trochę niewidomy i trochę głuchy, ma też problemy z stawem, on jest taki pełen życia - mówiła Jordan podczas rozmowy z Noizz.

Kobieta spacerując ze swoimi pupilem wzdłuż brzegu Wisły zauważyła, że okolica traci swój urok przez wszechobecne śmieci. Nie zwlekając, postanowiła rozpocząć proste wyzwanie, które polega na zbieraniu śmieci. Twarzą spontanicznej akcji został, nie kto inny, jak właśnie Chomsky!

- Ten pomysł narodził się, kiedy siedzieliśmy, Chomsky i ja, przy Wiśle. Patrzyliśmy na wodę, słuchaliśmy ptaków. Wokół nas leżało wiele butelek i jeden worek. Jedna butelka pływała w wodzie. Zaczęłam je zbierać - opowiadała Jordan.

Reyne, aby zachęcić kolejne osoby do przyłączenia się do Trash Tag Challenge utworzyła swojemu pupilowi konto na Instagramie. I tak Chomsky stał się eko-influencerem. Dziś jego profil śledzi ponad 1300 osób, a liczba ta ciągle rośnie.

- Chomsky potrzebuje przestrzeni, gdzie nie ma potłuczonych butelek albo brudnej wody. Inne psy też lubią bawić się w parku, więc one też chętnie pomagają - zauważa wokalistka.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Chomsky to pies z misją. Mocno trzymamy za niego kciuki za Chomsky’ego i liczymy, że kolejni właściciele psów będą się przyłączać do akcji!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chomsky #CanineGarbageWarrior (@chomsky_zbiera_smieci) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chomsky #CanineGarbageWarrior (@chomsky_zbiera_smieci) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chomsky #CanineGarbageWarrior (@chomsky_zbiera_smieci) on