Reklama

Pies zostaje zwolniony z pracy. Powód jest absurdalny!

Smutny pies policyjny. dog-wow
© Facebook @GovernorOfQueensland

Owczarek policyjny z Brisbane w Australii zostaje zwolniony z pracy. To, co się dzieje dalej, wygląda jak najśmielszy sen bezrobotnego.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.05.2019, 12:58, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Gavel to przesłodki owczarek niemiecki, pracujący jako pies policyjny w Queensland w Brisbane w Australii Wschodniej. Niestety, jego przełożeni uznali, że pies nie wykonuje należycie swoich obowiązków i go zwolnili…

Absurdalny powód

Dlaczego Gavel został zwolniony? Pogryzł funkcjonariusza, zaspał do pracy, był agresywny? Nic z tych rzeczy. Gavel był… zbyt przyjazny! Zamiast pomagać policjantom w wykrywaniu narkotyków i pomagać w aresztowaniach, wolał być rozpieszczany i tarmoszony po brzuszku. Pies klejący się do każdego nie wygląda groźnie i nie wzbudza należytego respektu.

W kolejce do pośredniaka?

Gavel na szczęście nie zagrzał długo miejsca w szeregu bezrobotnych i szybko dostał ofertę nowej pracy. I to jakiej! U samego gubernatora Paula de Jerseya!

Po raz pierwszy Gavel spotkał się z nowym pracodawcą jeszcze kiedy był małym szczeniakiem, przebywającym w rezydencji gubernatora na szkoleniu. Kiedy de Jersey dowiedział się, że pies został zwolniony z policji, od razu zainteresował się zatrudnieniem Gavla.

Jaką pracę będzie wykonywał piesek?

Jak donosi The Telegraph, w nowej "pracy" Gavel ma być po prostu sobą: zwykłym, uroczym, towarzyskim czworonogiem. Do jego obowiązków należy przyjmowanie gości i uczestniczenie w oficjalnych ceremoniach – czasem również w odpowiednim umundurowaniu! Do takiej pracy Gavel nadaje się idealnie! Ach, nie ma to jak zarabiać na swoim uroku osobistym ;)