Aktualności :

Reklama

Dramatyczna akcja ratunkowa. Pies utknął w gorącym asfalcie.

Pies przyklejony do asfaltu. dog-sad
© Facebook @FundacjaZwierzętaNiczyje

Wolontariusze Fundacji „Zwierzęta Niczyje” odebrali zgłoszenie, że do świeżo położonej nawierzchni asfaltowej przyklejony jest pies! Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną i policję.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 18.05.2019, 19:40, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Dramatyczna akcja ratunkowa

Jak czytamy na stronie Fundacji „Zwierzęta Niczyje”, w środę 8 maja wolontariusze otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Piaskowej w Suwałkach do asfaltu przykleił się pies i nie może wstać.

Na miejsce pojechały dwie wolontariuszki. Wezwano też policję i straż pożarną. Akcja ratunkowa trwała około godziny. Odklejano czworonoga od asfaltu centymetr po centymetrze.

- Wyglądało to masakrycznie. Doprowadziło nas tutaj dwóch panów – powiedziała Joanna Godlewska z Fundacji w rozmowie z TVN24.

Piesek na szczęście przeżył! Od razu przewieziono go do kliniki weterynaryjnej. Obawiano się, że straci oko, udało się je jednak uratować.

Co się właściwie stało?

Nie wiadomo jak pies znalazł się na świeżo położonym asfalcie. Możliwe, że położył się na drodze, a jego sierść przykleiła się do rozgrzanej nawierzchni i nie mógł już się podnieść.

- Okoliczności interwencji nie wskazują na to, aby ktoś w sposób umyślny znęcał się nad zwierzęciem - komentuje dla portalu Nasze Miasto Anna Wałecka-Chamiuk z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Dzięki szybkiej akcji ratowniczej i wspaniałej opiece lekarzy, piesek odzyskał siły i znalazł nowy dom. Ma również nowe imię - Fart, na cześć szczęśliwego zakończenia swojej smutnej przygody.