Reklama

Grumpy Cat nie żyje. Odszedł tulony przez swoją ludzką mamę

Grumpy_cat_oczy cat-sad © Instagram

Po 7 latach ze smutkiem żegnamy najbardziej znanego kociego zrzędę na świecie.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Najmocniej rozpoznawalny kot na świecie (a w zasadzie kotka), Grumpy Cat, zmarł rankiem 14 maja. Cała rodzina: Tabatha, Bryan i Chrysta są pogrążeni w smutku, ale żywią nadzieję, że jej duch nadal będzie przynosił radość ludziom na całym świecie. 

Grumpy Cat tak naprawdę nazywał się Tardar Sauce (Sos Tatarski) i – choć trudno w to uwierzyć – z usposobienia była to przyjazna, pogodna kotka. 

Śmierć Grumpy Cat 

Kotka cierpiała na chorobę genetyczną cechującą się zwyrodnieniami układu kostnego i odwapnianiem kości (osteochondrodysplaza). Z tego właśnie powodu miała tak charakterystyczny pyszczek. Do tych problemów dołączyły się infekcje dróg moczowych i mimo dostępu do najlepszych lekarzy weterynarii, nie udało się uratować kotki. 

Kotka zmarła rano 14 maja w ramionach swojej ukochanej właścicielki Tabathy Bundesen. 

 

Some days are grumpier than others...

Posted by The Official Grumpy Cat on Friday, May 17, 2019

Popularność kociego zrzędy 

Sława kota rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy brat Tabathy, Bryan opublikował w serwisie Reddit zdjęcie kota – malkontenta. Od tej pory lawinowo zaczęły pojawiać się memy z ponurym kotem, który szybko stał się celebrytą. Rodzina założył kotce profil na Facebook „The Official Grumpy Cat”, który obecnie śledzi ponad 8,5 mln użytkowników. 

W 2013 roku kot pojawił się na okładce Wall Street Journal, a kilka miesięcy później na New York Magazine. Kotka wystąpiła również w telewizji w takich programach jak Good Morning America, CBS Evening News czy Today. MSNBC uznała ją za najbardziej wpływowego kota na świecie. 

Redakcja Wamiz Polska ubolewa nad odejściem kotki, a nasze kondolencje przekazujemy rodzinie. Jest nam bardzo przykro, ale wiemy, że dzięki jej fanom, pamięć Grumpy Cat nie zaginie. 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz