Aktualności :

Reklama

Niechciany cocker spaniel zostaje psim detektywem i ratuje... koty!

Molly_psi_detektyw dog-happy
© The Pet Detectives - Facebook

Colin Butcher, emerytowany policjant, który założył „psią” agencję detektywistyczną, szukał czworonoga, który mógłby zostać jego partnerem. Znalazł Molly, niekochanego i niechcianego cocker spaniela, który świetnie odnajduje się w nowej roli. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 20.05.2019, 14:09, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Detektywistyczny duet w akcji 

Colin znalazł Molly przez internet. Wypatrzył ją w jednym z serwisów internetowych oferujących psy do odsprzedaży. Cocker spaniele mają wspaniały węch, dużą wytrzymałość oraz wysoką inteligencję. Te cechy czynią z nich idealną rasę do pomocy w poszukiwaniach. A Molly okazała się wprost idealna. Wraz z umiejętnościami detektywistycznymi Colina, stworzyli świetny duet. Oczywiście, zanim Molly mogła przystąpić do pracy, przeszła odpowiednie szkolenie i trening. Została wyszkolona przede wszystkim do tropienia przedmiotów i zwierząt. 

86 odnalezionych zwierząt dzięki UK Pet Detectives 

Colin założył swoją firmę 5 lat temu w Guildford Surrey. Od tego czasu, dzięki jego wysiłkom odnaleziono już 86 kotów. Agencja zajmuje się też śledzeniem i odnajdywaniem skradzionych kotów i ma na tym polu spore sukcesy. 

Molly ma swój udział w wielu sprawach. Jej praca polega na tropieniu zapachu kota i doprowadzeniu Colina do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Po zakończonej akcji Molly zawsze otrzymuje swoje ulubione przekąski o smaku kaszanki. 

Molly&Me – książka o przygodach psiego detektywa 

Sukcesy na polu odnajdywania zagubionych kotów to nie wszystko, czym może poszczycić się Molly. Niedługo ukaże się książka „Molly&Me” opowiadająca o przygodach jedynego w UK psa wytrenowanego do ratowania kotów.

Molly, której trudne doświadczenia z przeszłości nie przysłoniły woli i radości życia będzie zatem inspiracją dla czytelników i pozwoli pokazać to, jak sprytne i mądre mogą być psy (w szczególności oczywiście cocker spaniele).