Reklama

Mimo ostrzeżeń policji, mężczyzna wybija szybę w samochodzie i... zostaje bohaterem

Pies zamknięty w samochodzie. dog-angry
© Shutterstock

Nawet zimą światło słoneczne może zwiększyć temperaturę w środku pojazdu do tego stopnia, że przebywanie w zamkniętym samochodzie może być śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. We wtorek 30 kwietnia w Norfolk w Wirginii temperatura późnym popołudniem sięgała ponad 27 stopni…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.05.2019, 07:35, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Być we właściwym miejscu i czasie

Na parkingu Jason Minson, weteran wojenny, dostrzegł w jednym z samochodów siedzącego na tylnym siedzeniu zwierzaka i podszedł zobaczyć, co się dzieje.

Okazało się, że właściciel pojazdu zostawił zamkniętego w środku psa, uchylając jedynie tylną szybę. Przez szparę wystawał nosek wycieńczonego zwierzęcia, które, mimo uchylonego okna, zaczęło odczuwać negatywne skutki upału. Minson natychmiast zadzwonił na policję. Został ostrzeżony, że jeżeli waży się wybić szybę, zostanie oskarżony o niszczenie cudzego mienia.

Czekając na pomoc, mężczyzna podawał psu wodę przez okno. Zwierzak był ewidentnie odwodniony, gdyż wypił aż dwie butelki wody. Po 20 minutach czekania, Minson postanowił zignorować polecenia policji i wybić szybę, by wyciągnąć psa z nagrzanego do granic wytrzymałości samochodu.

Postawiono zarzuty

Kiedy w końcu przyjechała pomoc, zabrano psa do Norfolk Animal Care Centre, gdzie został przebadany. Na szczęście okazało się, że zwierzak jest cały i zdrowy. Natomiast policja zidentyfikowała właściciela psa. Jak podaje iHeart Radio, Kymoni Beverly został oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt. Minson nie został obciążony za szkody wyrządzone w samochodzie. Zamiast tego został wezwany jako świadek w procesie przeciwko opiekunowi zwierzęcia.

Nadchodzi lato, pamiętajmy, że zwierzęta znoszą upał gorzej od ludzi. Dbajcie o odpowiednie nawodnienie waszych pupili i absolutnie pod żadnym pozorem nie zostawiajcie ich w zamkniętym samochodzie!

 

 

Posted by Jason Minson on Tuesday, April 30, 2019