Aktualności :

Reklama

Podczas pracy listonosz zauważa w rowie coś, co łamie mu serce

Pies Sloan dog-sad
© Facebook @KC Pet Project

Poranek 25 lutego rozpoczął się dla listonosza Nate’a Ohlmana, zupełnie zwyczajnie. Tak jak każdego dnia, spokojnie dostarczał pocztę. Przypadkowo zauważył, że coś leży w rowie. To, co zobaczył złamało mu serce!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 21.05.2019, 15:17, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Nate na poboczu drogi dostrzegł wycieńczonego, starego psa, który ledwo stał na nogach. Zwierzę było zziębnięte i wygłodzone. Listonosz wiedział, że jeśli zostawi czworonoga w takim stanie, skaże go na pewną śmierć. Mężczyzna bez wahania, postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uratować czworonoga. 

Niezbędna pomoc

Prawie niesłyszący i niewidomy pies zaufał Nate’owi i zgodził się wejść do ciężarówki. Listonosz zabrał zwierzę do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Pozostawił zwierzę pod profesjonalną opieką lekarzy. Mężczyzna zostawił też swoje dane kontaktowe i poprosił, aby na bieżąco informować go, co dzieje się ze zwierzęciem, któremu nadano imię Sloan.

Nate wrócił do pracy, jednak nie mógł zapomnieć o tym, co wydarzyło się o poranku. Listonosz zdał sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem dla psa będzie adopcja. Postanowił dać Sloanowi dach nad głową i otoczyć go miłością, na którą zasługuje.

Pies ostatecznie znalazł się pod opieką KC Pet. Trafił tam dzień po tym, jak uratował go Nate. Sloan był w opłakanym stanie. Pracownicy schroniska byli do głębi poruszeni jego smutną historią.

Jak nowo narodzony

Na szczęście, z pomocą lekarstw i zbilansowanej diety, Sloan stopniowo odzyskał zdrowie i siły. Był nawet w stanie wprowadzić się do rodziny zastępczej. 12-letni czworonóg stał się absolutnie uroczym psem. Pomimo tego, że ma już swoje lata wciąż bardzo szybko potrafi się przystosować się do nowych sytuacji.

Wkrótce Sloan będzie w pełni gotowy na przeprowadzkę do rodziny adopcyjnej. Jego nowym właścicielem zostanie nie kto inny, jak Nate! To prawdziwe szczęście w nieszczęściu, że psu udało się spotkać na swojej drodze człowieka, który nie tylko uratował mu życie, ale dał mu też dach nad głową.

 

Many people have asked how this winter has impacted the pets of our community and this is a great example. We've seen...

Posted by KC Pet Project on Tuesday, March 5, 2019
 

This is such a heartwarming adoption story we had to share. A few weeks ago, we posted a very skinny, sweet dog named...

Posted by KC Pet Project on Thursday, March 28, 2019