Aktualności :

Reklama

Dwa psy zostają porzucone w domu opuszczonym przez właściciela. Z pomocą przychodzi im dobry duch (VIDEO)

Głodne_psy_Twitter dog-sad
© @haaaanishak / Twitter

Gdyby nie opieka, którą ta kobieta otoczyła dwa zamknięte przez właściciela psy, mogłoby dojść do tragedii. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 24.05.2019, 19:26, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Kilka dni temu na Twitterze pojawiło się video, które zaczęło błyskawicznie się rozprzestrzeniać. Widać na nim, jak ktoś karmi dwa bardzo wygłodniałe psy, podając im psie chrupki przez sztachety ogrodzenia. 

To Hanis, kobieta z Malezji, która odkryła, że jej sąsiad po wyprowadzce zostawił na posesji zamknięte psy bez dostępu do wody i pożywienia. 

Głodne psy czekają na pomoc 

Hanis – jak wynika z jej profilu na Twitterze – kilkukrotnie karmiła psy, przeciskając im posiłki pod bramą. Na filmiku widać, że psy są bardzo głodne. Udało się jej również namówić innego sąsiada, by pomógł dostarczyć wodę, by spragnione psy mogły się napić. 

"Jakim trzeba być człowiekiem, by tak po prostu się wyprowadzić i zostawić psy na pastwę losu, by zdechły z głodu” – pisze wstrząśnięta na swoim koncie na Twitterze. 

Zwierzęta uratowane

Hanis napisała e-mail do służb weterynaryjnych, ale niestety nikt jej nie odpowiadał. Skontaktowała się zatem z lokalnymi władzami. 

Nie wiadomo jak długo psy pozostawały bez jedzenia i jak długo trwało ich zamknięcie. Hamis karmiła je kilkukrotnie. W końcu psy zostały uwolnione i przewiezione do schroniska.  

Posty Hamis, które umieszczała na Twitterze, zostały udostępnione ponad 15.000 razy. Wiele osób dziękowało jej i chwaliło za dobre serce. Hamis skromnie dodała „Ja tylko staram się pomóc na tyle, na ile mogę”.