Reklama

Odchodząc do domu spokojnej starości musiała oddać koty. Finał tej historii jest zdumiewający

Kot_notatka cat-wow © Facebook

Missy i Zipper to dwa mocno leciwe, 16-letnie koty birmańskie. Kiedy ich właścicielka zmuszona była zamieszkać w domu spokojnej starości, musiały zostać oddane do schroniska. Nikt nie spodziewał się, jak pozytywnie zakończy się ta cała historia. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Konieczność oddania kotów

Moment przekazania dwóch kotów do ośrodka adopcyjnego w Wirginii był dla ich dotychczasowej właścicielki ogromnie trudny. Nie miała wyjścia, bo w domu spokojnej starości, w którym miała zamieszkać, nie pozwolono na koty. 

Missy i Zipper zostały dostarczone wraz z długą listą instrukcji na temat tego, co lubią, a co im nie odpowiada. Widać, że ich właścicielka bardzo o nie dbała. 

Schronisko chciało znaleźć kotom nowy dom, ale wyzwaniem było to, by rodziców adopcyjnych znaleźć blisko, bo tak stare koty nie powinny być narażone na stres długiego transportu. 

Informacja przemierza 4000 km i koty znajdują nowy dom 

Dzięki temu, że schronisko zdecydowało się opublikować historię kotów na swoim Fan Page, przeczytała je osoba z Oregonu (który znajduje się dokładnie po drugiej stronie USA – ponad 4000 km od Wirginii).  Jej rodzice niedawno stracili kota, który zmarł ze starości. Okazało się, że mieszkają zaledwie kilka minut od schroniska, a dzięki doświadczeniu w opiece nad starym kotem, byli idealnymi kandydatami do adopcji. 

Para szybko pojechała na pierwszą wizytę. Odważny Zipper już po paru minutach podszedł do swojej nowej mamy, a nieco nieśmiała Missy wyglądała na znacznie bardziej spokojną niż przez kilka ostatnich dni przebywania w ośrodku. 

Adopcja zatacza szersze kręgi 

To, że dwa koty birmańskie znalazły tak szybko dom, to jeden cud. Drugim jest odzew, jaki spowodowała ich historia. Do schroniska zgłosiło się więcej osób, które potencjalnie chciały zaadoptować parę. W efekcie dom znaleźli również: rodzeństwo 14-letnich białych kotów Ralphie i Alphie, 14-letnia Kitty i jej syn oraz 6-letni Bitsy Bee, kot z FIV.

 

Hundreds of thousands of people read our post Sunday about Missy and Zipper, two 16-year-old Birman cats who were given...

Posted by Friends of Anne Arundel County Animal Care & Control, Inc. on Tuesday, April 2, 2019

Historia Missy i Zippy tak mocno poruszyła odbiorców, że spokojną starość odnalazło dodatkowo aż pięć innych kotów! 
 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz