Reklama

Jak pomóc zwierzakom z niepełnosprawnościami? Studenci politechniki wpadli na wspaniały pomysł!

Logo inicjatywy Znów Na Nogach. dog-cat-happy © Znów Na Nogach

Julia, Kuba, Milena, Karolina i Karina – pięcioro młodych ludzi, którzy swoje umiejętności i wielkie serce wykorzystują, by stawiać zwierzaki na nogi.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Inicjatywa studencka

Pomysłodawczynią była Julia, studentka I roku wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej. Sama ma niepełnosprawnego psa i uznała, że innym czworonogom również należy się godne życie. A najlepszym sposobem, by im pomóc, jest zrobić coś samemu.

Wraz z koleżanką z roku Mileną oraz Kubą, który kończy już studia, wpadli na pomysł, by wykorzystywać zdobytą już wiedzę. W ramach własnej inicjatywy „Znów Na Nogach” projektują i wykonują ortezy i wózki dla zwierząt, które mają problemy z poruszaniem się. W działanie włączyła się również Karolina, która dba o oprawę graficzną projektu, oraz Karina – odpowiedzialna za kontakt z mediami i opiekunami czworonogów.

Ogromnym wsparciem dla działaczy jest białostocka politechnika, która użycza im przestrzeni i pracowników technicznych, którzy wspierają w konstruowaniu wózków, protez i ortez zwierzęcych. Pomaga również koło studenckie „Cerber”, którego członkowie spawają elementy konstrukcyjne.

Znów na nogach!

Na ten moment, pracowity zespół wykonał już sześć wózków, dzięki którym kilka piesków stanęło na łapach.

- Aktualnie w kolejce czeka kolejnych osiem psów oraz dwa koty. Zapotrzebowanie niestety jest dość duże, nie zmienia to faktu, że bardzo cieszymy się, że ludzie się do nas zgłaszają, bo to oznacza chęć poprawy jakości życia swojego pupila bądź zwierzaka pod opieką fundacji czy organizacji. Jesteśmy także po udanych testach prototypu wózka, który się składa, gdy pies chce się położyć. Jest to innowacyjny produkt, ponieważ na świecie istnieje (z tego co wiemy) tylko jeden taki wózek – chwalą się.

Zespół działa charytatywnie. Za swoją pracę nie bierze ani grosza. Prosi jedynie o zwrot kosztów za materiały i ewentualne dojazdy.

- Jesteśmy tu dla zwierząt. Oferujemy nasze umiejętności i indywidualne podejście, bo przecież każde zwierzę jest inne – mówią.

Plany na przyszłość

Studenci chcą stworzyć warsztaty dla dzieci i dorosłych, które mają uświadomić społeczeństwo, że pies czy kot, który ma problemy z ruchem, nie jest gorszy i należy mu się wsparcie ze strony człowieka.

Oby więcej takich inicjatyw!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Znów na nogach (@znownanogach) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Znów na nogach (@znownanogach) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Znów na nogach (@znownanogach) on

 

 

Masz zwierzaka, który potrzebuje pomocy? Skontaktuj się!

E-mail: [email protected]

Facebook

Instagram

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz