Reklama

Niezwykła akcja ratunkowa. Strażacy użyli... sałaty

Żółw_blokuje_tunel dog-happy
© Instagram @miss_arballo

Do niezwykłej akcji ratunkowej doszło w kalifornijskim San Bernardino. By uwolnić psa, który utknął w podziemnym podkopie, strażacy wykorzystali … sałatę i marchewkę! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 27.05.2019, 20:10, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Tracy Arballo i jej mąż Don są szczęśliwymi posiadaczami dwóch zwierząt – suczki owczarka niemieckiego Tyler oraz ogromnej, ważącej 38 kg żółwicy Godzilli.  Para jest w jak najlepszej komitywie i często razem psoci. Tym razem jednak ich zabawy mogły skończyć się źle. 

Podkop do sąsiadów

Nie wiadomo, czyj to był pomysł, ale pewnego dnia zwierzęta zaczęły wykopywać tunel pod płotem (jednak podejrzewamy o to przede wszystkim Tyler). Najwyraźniej uważały, że u sąsiada trawa jest bardziej zielona. Zdołały wykopać dość sporą dziurę, kiedy suczka uznała, że zabawa w podchody jej się znudziła. Przyniosła sobie kocyk, weszła do tunelu i uznała, że w tym zacisznym, choć nieco wilgotnym miejscu, zrobi sobie legowisko. 

Godzilla – albo w ramach protestu, albo by potowarzyszyć koleżance– również weszła do tunelu. Problem w tym, że swoją ogromną skorupą, całkowicie ją zablokowała. Siedząca wewnątrz Tyler nie miała żadnych szans, by się wydostać na zewnątrz. 

Straż pożarna używa tajnej broni 

Zaniepokojeni właściciele zawiadomili straż pożarną. Okazało się jednak, że wyciągnięcie prawie 40-kilogramowego żółwia nie jest sprawą prostą. Sam wyjść nie chciał, a nie dało się go wyciągnąć siłą. 

W końcu strażacy wpadli na genialny pomysł i zanęcili żółwicę sałatą i marchewką. Ta, początkowo nieśmiała, w końcu dała się przekonać, by odrobinę się ruszyć. W zwiększeniu motywacji pomogła łopata, której strażacy użyli, by przesuwać gada. 

Choć żółwica nie była skora dość rychłego przemieszczania się, Tyler dała radę się przecisnąć i uwolnić. 

Ciekawe czy nadal będą ją kusić nory i tunele. Zobaczcie, jak wyglądała akcja ratunkowa.

A jeśli chcecie się dowiedzieć, jak zachęcić psa do innych rozrywek, niż kopanie dołów w ogrodzie, zajrzyjcie tutaj.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tracy Arballo (@miss_arballo) on

Żródło: carmonreport.com